oprac. Łukasz Kuczera| 

Elon Musk opublikował jej mema. W mgnieniu oka stała się bogata

73

Nie jest tajemnicą, że Elon Musk kocha memy. Ekscentryczny miliarder często udostępnia je na Twitterze, gdzie ma 61 mln obserwujących. Ostatni z jego wpisów wprawił w osłupienie 28-letnią Evę Beylin.

Elon Musk opublikował jej mema. W mgnieniu oka stała się bogata
Elon Musk opublikował jej mema. Zarobiła 20 tys. dolarów (Getty Images, Maja Hitij)

Elon Musk regularnie publikuje memy na Twitterze, co nie wszystkim się podoba, bo często miliarder pomija twórców zabawnych grafik. Jednak są wyjątki. Gdy w ostatnią środę założyciel Tesli zamieścił w mediach społecznościowych mema poruszającego temat kryptowalut, uszczęśliwił 28-letnią Evę Beylin.

Ostatecznie największą nagrodą dla twórcy memów jest to, jeśli ktoś go użyje - powiedziała 28-latka w rozmowie z CNBC.

Wprawdzie Elon Musk nie oznaczył 28-latki na Twitterze ani nie przypisał jej autorstwa mema, ale ta twierdzi, że "i tak jest w siódmym niebie".

Eva Beylin swój mem nazwała "Love in The Time of Web3". Przedstawia on parę, która leży na łóżku i podziwia ceny kryptowalut - bitcoina i etheru. Na grafice kosztują one odpowiednio 69 000 i 4200 dolarów. Chociaż obie kryptowaluty nie osiągnęły jeszcze takiego poziomu, to grafika jest oczywistym ukłonem w stronę kultury memów - podaje CNBC.

Upolitycznienie prokuratury. Prawnik mówi, jak jest

"Love in The Time of Web3" zyskało uwagę po tweecie Muska, bo Beylin wymieniła mema jako NFT, czyli niewymienialny token na rynku Zora. Następnie zyskała za niego pięć etherów, co dało jej zysk w wysokości ok. 19 800 dolarów.

To surrealistyczne - powiedziała Beylin.

Sam pomysł na mem był autorstwa 28-latki, ale to nie ona zaprojektowała postaci leżące na kanapie i podziwiające ceny kryptowalut. Beylin została jedynie zainspirowana przez jednego z użytkowników Twittera, który umieścił grafikę ze zmodyfikowanymi cenami kryptowalut w formie żartu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Beylin przekazała już 20 proc. wpływów ze sprzedaży NFT użytkownikowi Twittera, który stanowił dla niej inspirację przy tworzeniu mema. Szara strefa, w której funkcjonują NFT powoduje, że nie jest jasne, czy wykorzystanie grafiki do stworzenia mema narusza jakiekolwiek prawa autorskie.

Artystka z USA zamierza jednak dalej inwestować w innych twórców, wykorzystując do tego rozwijający się rynek NFT. Nowy właściciel "Love in The Time of Web3" wystawił już mema za niespełna 70 etherów, czyli ok. 275 tys. dolarów. Jeśli go sprzeda, Beylin zarobi 15 proc. z tej kwoty.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić