Zwykły chleb i bułka z makiem. Kobieta nie wytrzymała. Pokazała paragon

669

Media społecznościowe zalały paragony grozy za podstawowe zakupy. To akcja #DrogiPremierze, którą zapoczątkowali politycy Nowoczesnej. W sieci pojawił się szokujący paragon za chleb kupiony w jednej z piekarni w Gdańsku.

Zwykły chleb i bułka z makiem. Kobieta nie wytrzymała. Pokazała paragon
Szokujący paragon za chleb (Twitter.com)

Z danych GUS wynika, że inflacja we wrześniu w Polsce wyniosła 5,9 proc. rok do roku. Rosną m.in. ceny paliw, prądu i gazu oraz produktów spożywczych.

Polacy skarżą się na drożyznę w sklepach. Politycy Nowoczesnej zapoczątkowali akcję #DrogiPremierze, która jest kierowana do Mateusza Morawieckiego i ma pokazać, jak rosną ceny wielu produktów.

Media społecznościowe zalały zdjęcia z codziennych zakupów. Magdalena Zofia Trzebicka udostępniła na Twitterze szokujący paragon z jednej z piekarni w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku.

Szokująca cena chleba

Za połowę bochenka chleba zapłaciła aż 6,25 zł. Cały kosztowałby aż 12,50 zł. Z kolei słodka bułka z makiem kosztowała 3,80 zł.

#DrogiPremierze tyle kosztuje chleb, zwykły pszenno-żytni. 12,50 PLN #Morawiecki - napisała adwokat.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Nie wiem jaki i gdzie ten chleb kupujesz. Ja wiem, że drożyzna i popieram walkę z nią, ale to jest trochę przesada. Ja chleb, który kosztował 3-4 lata temu 3 złote kupuje za 4 i to jest podwyżka, która przeciętnego obywatela obejmuję, tak mi się wydaje - skomentował jeden z internautów.
Dożyliśmy czasów kiedy chleb w Niemczech jest tańszy niż w Polsce - napisał inny.

Zobacz także: "To może obalić rząd PiS". Poseł Nowej Lewicy nie ma wątpliwości

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić