Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera| 

Elon Musk sprzedał ostatni dom. Teraz chce kolonizować Marsa

94

- Wyprowadzam się na Marsa - rzucił żartobliwie Elon Musk, po tym jak sprzedał swoją ostatnią posiadłość za kwotę rzędu 30 mln dolarów. Jednak faktem jest, że ekscentryczny miliarder chce się poświęcić niemal w całości próbom kolonizacji Czerwonej Planety.

Elon Musk sprzedał ostatni dom. Teraz chce kolonizować Marsa
Elon Musk sprzedał ostatni dom. Teraz czas na Marsa (Flickr)

Elon Musk zapowiedział, że zrobi wszystko, aby spopularyzować loty w kosmos. Marzeniem miliardera jest kolonizacja Marsa, dlatego też od pewnego czasu oczkiem w jego głowie jest firma SpaceX, która pracuje nad nowoczesnymi statkami kosmicznymi i planuje loty na Księżyc czy Marsa.

W ramach zmian życiowych Musk przeprowadził się w roku 2021 z Los Angeles w Kalifornii do Austin w Teksasie. Tam bowiem zlokalizowany jest ośrodek, w którym testowane są silniki do nowoczesnych rakiet i statków produkowanych przez SpaceX.

Elon Musk sprzedał ostatni dom. Teraz czas na Marsa

Aby nie generować dodatkowej emisji dwutlenku węgla, miliarder zrezygnował z lotów prywatnym odrzutowcem i przeniósł się do StarBase. To miasteczko położone w Boca Chica, tuż obok fabryki SpaceX produkującej statek Starship. Na tym jednak nie koniec.

Zobacz także: Pożyczka na święta? Na to trzeba uważać

Musk zaczął stopniowo wyprzedawać swój majątek. W ostatnich dniach pozbył się ekskluzywnej posiadłości w San Francisco za 30 mln dolarów - informuje serwis MLSListings.com. Do transakcji doszło 2 grudnia. Szef SpaceX i założyciel Tesli był właścicielem domu od 2017 roku, nabywając go za 23 mln dolarów.

Sprzedaż posiadłości w San Francisco to realizacja obietnicy z maja 2021 roku, kiedy to Muska zapowiedział, że planuje sprzedać "niemal cały majątek", aby sfinansować ambitne plany związane z podbojem kosmosu. - Nie będę miał domu - zapowiadał.

Jak wyliczają amerykańskie media, od tego momentu Elon Musk pozbył się szeregu nieruchomości za kwotę ponad 100 mln dolarów. - Zbudowanie miasta na Marsie będzie wymagało wielu zasobów. Chcę zgromadzić jak największy kapitał, by później zainwestować go na Marsie - tłumaczył w wywiadzie udzielonym Mathiasowi Dopfnerowi.

- Ludzie będą mnie atakować i mówić "och, on ma tyle domów, tyle rzeczy". No to dobra, już ich nie mam - powiedział Musk, który w żartach dorzucił, że teraz "wyprowadza się na Marsa".

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Elon Musk mieszka teraz w małym domu z prefabrykatów. Stanął on w pobliżu fabryki, gdzie produkowane są elementy do statku opracowywanego przez SpaceX. Jego powierzchnia to raptem 35 metrów kwadratowych.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić