Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. KRWL
|

Europejskie związki zawodowe mają dość "Solidarności". Powód szokuje

819
Podziel się:

Francuscy związkowcy oburzenie prawicowym skrętem polskiej "Solidarności". Nie chcą polskiego związku zawodowego Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych. Wszystko przez jak pisze OKO.Press, poparcie skrajnej prawicy.

Europejskie związki zawodowe mają dość "Solidarności". Powód szokuje
Francuskie związki zawodowe zarzucają "Solidarności" poparcie skrajnej prawicy (EASTNEWS, Wojciech Strozyk/REPORTER)

"Solidarność" może wylecieć z Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych. Powód? Wspieranie skrajnej prawicy. O sprawie informuje portal OKO.Press. Według dziennikarzy, powołujących się na materiały udostępnione przez Piotra Ostrowskiego z OPZZ, francuscy związkowcy mają ma dosyć promowania skrajnej prawicy i nietolerancji dla odmienności. Francuskie związki CFDT, CGT, FO, CFTC i Unsa złożyły skargę do Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych.

Sekretarz Generalny francuskiego związku CGT Philippe Martinez miał napisać list przewodniczącego "Solidarności" Piotra Dudy. Zdaniem OKO.Press, które powołuje się na informacje udostępnione przez Piotra Ostrowskiego z OPZZ, francuski związkowiec krytykuje kontakt Solidarności z francuskim skrajnie prawicowymi organizacjami.

Zobacz także: Inflacja zostanie na lata? Minister finansów: Potrzebujemy spokoju

Francuscy związkowcy mają być też oburzeni francuskojęzyczną wersją portalu Tysol.pl. Francuzi mieli skrytykować też bezwstydne poparcie dla Marine Le Pen, skrajnie prawicowej polityczki francuskiej, na łamach portalu Tysol.

"Dla CGT poszanowanie pewnej liczby podstawowych wartości, przede wszystkim walka z nietolerancją, rasizmem i faszyzmem, nie może być w żaden sposób korygowane. Przekraczanie ich nie może pozostać niezauważone. Dlatego też zwracamy się do EKZZ o uaktywnienie art. 4 statutu organizacji" – czytamy w udostępnionym przez Ostrowskiego liście do Piotra Dudy.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(819)
Rafał
5 miesięcy temu
Podczas soboru w Konstancji podrzegano do zabijania i represjonowania i przemocy wobec Polaków i osób polskiego pochodzenia! Gdyby Zawisza Czarny nie zrobił papieżowi wjazdu na chatę, to Polski i Polaków by nie było! A pis popiera kościół i nazywają siebie patriotami! Naszym narodów imponuje Adolf Hitler jako wzór patriotyzmu i postępowania z ludźmi odstającymi od ich patriarchalnych standardów a Hitler wymordował 6 milionów Polaków! Ten kto popiera ludzi i organizacje o których wspomniałem, to nie patriota tylko antypatriota, bo patriota lub osoba mająca choć trichę szscunku do przedstawicieli swojej grupy społecznej (a tym samym szacunek do siebie) ten nie praktykowałby religii, ktra podrzegała do przemocy jego grupy społecznej ani osoby, która wymordowała wielu przedstawicieli jego grupy społecznej! Kościół popierał okupantów i Hitlera
Szczery
5 miesięcy temu
Lepsza skrajna lewica od skrajnej prawicy! Skrajna prawica to połączenie : inkwizycji, fanatyzmu religijnego, nacjonalizmu, faszyzmu, nazizmu, supermacji, mizogini, seksizmu i klasizmu z kapitalizmem i feudalizmem. Są przeciwnikami wolności, równości i tolerancji oraz demokracji i i praw człowieka i jednocześnie prawica się na te wartości powołuje i ich oczekuje chociaż wspomniane wartości są sprzeczne z ich światopoglądem. Oni zachiwują się jak uchodźcy Muzułmańscy : piwołują się na zachidnue wartości i ich oczekują chociaż są sprzeczne z islamem i szariatem. Narzucają swój szariat i powołują się na europejskie wartości sprzeczne z ich szariatem i jednocześnie korzystają z socjalu i innych rzeczy wymyślonych przez ruchy lewicowe, które są sprzeczne z islamem i szariatem są nie tolerancyjni i wszystko i wszyscy im przeszkadzają i oczekują od innych tolerancji!
Kriss68
5 miesięcy temu
SOLIDARNOŚĆ sama się niszczy ! Na szczęście . Jak słyszę że związek zawodowy jest prawicowy a lewicowy to mnie pusty śmiech ogarnia . To banda nierobów i krętaczy . Ludzi tak naprawdę traktują jako sponsorów pensji bonzów związkowych . Nic nie mają wspólnego z Solidarnością międzyludzką lat 80 ub. wieku . Związek zakładał donosiciel z cwaniakami . I taki też ten związek pozostał , zakłamany jak nic . Tyle lat kryli i kryją pedofilów w sułtannach , donosicieli , agentó . Sami potrafią tylko rozpieprzeć i donosić na innych i to w imię pana Boga. Wstyd i hańba
Adam
5 miesięcy temu
Mam odwrotne doświadczenia. Właśnie "S" w której byłem od początku (1981) mnie zdradziła względem obrony moich praw pracowniczych. To przewodniczący "S" w byłej firmie chciał się przyczynić (poplecznik dyrektora) do zdegradowania mnie i zwolnienia z pracy. A dokładnie przeciwnie dostałem konkretną pomoc (prawną i sądową) ze strony "starych związków zawodowych". Tak naprawdę, to... ludzie tworzą związki zawodowe!! Przyzwoitość, obiektywizm, przepisy prawa pracy i uczciwość ponad wszystko to w moim przypadku zdecydowało, że to nie "S" stanęła na wysokości zadania!! Każdemu życzę na swojej drodze zawodowej takiego przewodniczącego ZZ, który w pełni ogarnia to do czego został powołany!!
Cywilizacja
5 miesięcy temu
Francuscy związkowcy oburzenie prawicowym skrętem polskiej "Solidarności". Nie chcą polskiego związku zawodowego Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych." I dalej: "francuscy związkowcy mają ma dosyć promowania skrajnej prawicy i bardzo dobrze, mądzrzy ludzie, którzy mają dość ludzi, którzy niczym się nie różnią od Muzułmańskich fanatyków w Europie (prawica na całym świecie jest patriarchalna) poza kolorem skóry. Chrześcijaństwo, islam, judaizm, buddyzm itd to religie patriarchalne.
Lolo
5 miesięcy temu
Edi jesteś żałodny masz antylewacki światopogląd i powołujesz się na lewackie wartości wolność, równość tolerancję i demokrację oraz ich oczekujesz. Jesteś taki nie konsekwentny i cheiejny jak chorągiewka! Jak ma się jakiś światopogląd to trzeba być konsekwentnym w swoim światopoglądzie czy wyznaniu nawet gdy jest to niewygodne dla wyznawcy!
QAQA
5 miesięcy temu
DZISIEJSZA SOLIDARNOSĆ TO NEOFASZYSCI POPIERAJĄCY RASIZM ITD, TO WYLĘGARNIE APARATCZYKÓW PZPR BIS CZYLI PIS!!!!!!!! ZDRADZILI JUŻ WIELOKROTNIE ZWIĄZKOWCÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Piłsudczyk
5 miesięcy temu
Bo od XIX wieku, kiedy powstał ruch robotniczy, zawsze związki zawodowe były związane z lewicą. W Polsce również. Od końca XIX w. podlegały głównie PPS, te reprezentowane przez endecję były marginesem. PPS też je zdominowała po lewej stronie, eliminując komunistów z Rad Delegatów Robotniczych zaraz po odzyskaniu niepodległości, utrzymując w nich wpływy do końca II RP. Dopiero przejęcie władzy przez komunistów po wojnie spowodowało wypaczenie ideologiczne związków zawodowych, które związały się z Kościołem i prawicą, właśnie głównie Solidarność. To powojenna likwidacja PPS i rządy totalitarne komunistów zniszczyły prawdziwy, lewicowo-niepodległościowo-socjalistyczny charakter polskich związków zawodowych. Obecna Solidarność to ich zdegenerowana katolicko - nacjonalistyczna twarz, więc się nie dziwię, że zachodnie związki nie chcą mieć z nią nic wspólnego.
jasiu
5 miesięcy temu
Panie Duda kiedy e.stazowe, maja byc uchwalone na cito to juz 7 rok od kiedy walkujeciue temat-ilez mozna????
eje
5 miesięcy temu
Duda jak to duda. Rządzi.
Edi
5 miesięcy temu
Zawsze śmiecham, kiedy tolerancyjna lewica chce kogoś wyrzucić bo jest niezbyt lewicowy. Unia chce nas sprowadzić do parteru bo nie chcemy homoideologii w naszym kraju a francuskie związki zawodowe chcą wyrzucić Solidarność bo kogoś tam poparła, zamiast poprzeć Marksa i Lenina.
Jbl
5 miesięcy temu
Na zachodzie bez zmian... A tu mali, nikczemni oportuniści.
Hela
5 miesięcy temu
Panie Duda co zrobiłeś z podwyższoną składką zdrowotną dla Polaków 9% i ulgami na leki , "zero" to jaki z ciebie związkowiec.
Babcia
5 miesięcy temu
A ten Duda związkowiec nie ma żadnych uwag do nowego pisowskiego ładu? czy jest on sprawiedliwy dla wszystkich Polaków, jakoś cicho siedzi.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić