Firma z Poznania oszukała Ukraińców na olbrzymie pieniądze

Firma z Poznania oszukała ukraińską fundację na 40 tys. euro. Jak donosi RMF FM, polskie przedsiębiorstwo zobowiązało się dostarczyć paliwo ukraińskiej armii oraz organizacjom humanitarnym. Zamówiony towar nie dotarł do Ukrainy, a pieniądze przepadły. Firma po prostu urwała kontakt ze zleceniodawcą.

Firma z Poznania oszukała Ukraińców na olbrzymie pieniądze
Polska firma oszukała ukraińską fundację (Getty Images, Jan Håkan Dahlström)

Bulwersującą sprawę nagłośniło RMF FM. Według ustaleń reporterów radia, fundacja "Ukraiński Ród" zamówiła w firmie z siedzibą w Poznaniu 10 transportów paliwa, które miało zostać przekazane wojsku oraz organizacjom humanitarnym we Lwowie. Niestety, polskie przedsiębiorstwo w perfidny sposób wykorzystało kryzys trwający w sąsiednim kraju.

Ukraińscy zapłacili z góry za jedną dostawę paliwa. Koszt wyniósł blisko 40 tys. euro. Poznańska firma miała pięć dni na realizację zamówienia. Od tego czasu minął już jednak miesiąc, a paliwo wciąż nie dotarło do Ukrainy.

Początkowo przedstawiciele przedsiębiorstwa zapowiadali, że opóźnienie potrwa tylko kilka dni, a spowodowane jest problemami z samochodami i dokumentami. Z czasem jednak przestano odpowiadać na wiadomości Ukraińców.

Teraz wszystko stoi. Mamy duży problem - powiedział Andrij Sawa z fundacji "Ukraiński Ród" w rozmowie z RMF FM.

Andrij Sawa od dawna współpracuje z polskimi firmami i fundacjami. Jak przyznaje, pierwszy raz spotkał się z tak przykrą sytuacją. Mężczyzna ubolewa, iż nie dość, że nie otrzymał tak potrzebnego Ukrainie towaru, jakim jest paliwo, to jeszcze stracił duże pieniądze.

Dziś trudno mi sobie wyobrazić, że tak mogło się stać, że w Unii Europejskiej zapłaciliśmy oficjalnie pieniądze, otrzymaliśmy fakturę i zostaliśmy oszukani - wyznał Sawa.

Reporter RMF FM próbował skontaktować się z firmą, która oszukała Ukraińców, niestety bezskutecznie.

Zobacz także: Gdzie największe wzrosty cen? "Drożeje właściwie wszystko"
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić