GIS wycofuje z Auchan popularny produkt. Sprawdź, czy masz go w lodówce

18
Podziel się:

Eksperci z Głównego Inspektoratu Sanitarnego podjęli decyzję o wycofaniu jednego z produktów spożywczych. Jest on dystrybuowany za pośrednictwem popularnej sieci hipermarketów Auchan. To konsekwencja awarii, do jakiej doszło w zakładzie produkcyjnym.

GIS wycofuje z Auchan popularny produkt. Sprawdź, czy masz go w lodówce
Główny Inspektorat Sanitarny wycofuje jeden z produktów dystrybuowanych w sklepach sieci Auchan (Getty Images, NurPhoto/Contributor)

Informacja o konieczności wycofania produktu została przekazana GIS przez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF). Ostrzeżenie dotyczyło partii kiełbasek marki Bratmaxe 5 sztuk, 313 g., produkowanych przez firmę Meica Ammerländische Fleischwarenfabrik Fritz Meinen GmbH & Co. KG.

Główny Inspektorat Sanitarny wycofuje produkt z Auchan. Podano powód

Jak czytamy na portalu Gov.pl, przyczyną wycofania partii kiełbasek Bratmaxe jest ryzyko wystąpienia w nich gorzkiego smaku. Pojawił się on w konsekwencji kontaktu powierzchni produktu z czynnikiem chłodzącym. Chodzi o produkty o minimalnej dacie trwałości 07.07.2021.

Do kontaktu kiełbasek z czynnikiem doszło w wyniku awarii w zakładzie produkcyjnym. Na razie nie upubliczniono żadnych danych, które mogłyby wyjaśnić, czy spożycie skażonego produktu wiązałoby się z jakimikolwiek konsekwencjami zdrowotnymi u konsumentów.

Kierownictwo sieci hipermarketów Auchan zdecydowało, że produkt zostanie wycofany ze sprzedaży oraz zutylizowany. Proces jest monitorowany przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, a konsumentom zalecono, aby nie spożywali kiełbasek Bratmaxe z wadliwej partii, czyli o minimalnej dacie trwałości 07.07.2021.

Zobacz także: Zobacz też: Zagrożenie dla zdrowia. Niewidoczna i niebezpieczna pleśń
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić