Główny akcjonariusz Tesli uderza w Muska. Chodzi o "wybryki na Twitterze"

17

Elon Musk skrytykowany przez jednego z głównych udziałowców Tesli, Leo Koguana. Również Josephowi Cirincione nie podobają się "wybryki na Twitterze" amerykańskiego miliardera, który niedawno kupił słynną platformę. Jego zdaniem Musk zabija firmę swoim zachowaniem, które obserwuje cały świat.

Główny akcjonariusz Tesli uderza w Muska. Chodzi o "wybryki na Twitterze"
Inwestor Tesli uderza w Muska. Mówi o "wybrykach na Twitterze" (Getty Images, 2022 Getty Images)

Elon Musk wreszcie się doigrał? Amerykański miliarder jest na ustach całego świata po niecodziennych ruchach związanych z platformą Twitter, którą zakupił w październiku 2022 roku. Blokuje i usuwa liczne profile, w tym konta dziennikarzy największych amerykańskich mediów, które nieprzychylnie odnosiły się do ruchów miliardera. Zaniepokojenie w tej sprawie wyraziło nawet ONZ oraz Komisja Europejska.

Warto również przypomnieć, że zaledwie kilka dni temu Musk zablokował na Twitterze profil studenta z USA, informujący o trasach jego prywatnego odrzutowca, choć były to publiczne informacje udostępniane m.in. na platformie FlightRadar24. Internauci są w szoku, zwłaszcza, że wcześniej Elon Musk zarzekał się, że planuje przywrócić w słynnej aplikacji "wolność słowa".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pierwsza fabryka Tesli w Europie. Elon Musk inwestuje pod Berlinem

Główny akcjonariusz Tesli uderza w Muska. Mówi o "wybrykach na Twitterze"

Teraz w Elona Muska uderza Leo Koguan, trzeci co do wielkości indywidualny udziałowiec Tesla, Inc. Jak podaje Business Insider, chiński biznesmen skrytykował miliardera za "porzucenie zaangażowania w Teslę".

Elon porzucił Teslę, a Tesla nie ma pracującego dyrektora generalnego. Tesla potrzebuje i zasługuje na pełnoetatowego dyrektora generalnego - pisze Leo Koguan na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Do zachowania Elona Muska odniósł się również inny inwestor firmy produkującej inteligentne samochody Joe Cirincione. Autor i analityk bezpieczeństwa narodowego opublikował na Twitterze wpis przywołujący miliardera do porządku.

Jestem inwestorem Tesli i chcę, aby Elon Musk "wysiadł" z Twittera. Wartość moich akcji została zmniejszona o połowę odkąd zdecydował się przejąć tę platformę. Uwielbiam mój Model 3, ale Musk zabija firmę swoimi wybrykami - czytamy.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić