Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. OKT
|

Idą nowe obostrzenia? Decyzja zapadnie na dniach, wiemy co planuje rząd

289
Podziel się:

Minister Zdrowia Adam Niedzielski na antenie RMF FM poinformował, że w środę lub piątek należy spodziewać się decyzji w sprawie nowych obostrzeń. Zmiany mogą objąć m.in. szkoły.

Idą nowe obostrzenia? Decyzja zapadnie na dniach, wiemy co planuje rząd
Adam Niedzielski zapowiedział ogłoszenie nowych obostrzeń (FORUM)

Jak przekazał Niedzielski, resort zdrowia poważnie zastanawia się co dalej z funkcjonowaniem szkół. Aktualnie wprowadzone restrykcje zakładają, że do szkolnych ławek uczniowie wrócą już 10 stycznia. Czy tak się stanie?

Startowaliśmy trzy dni temu z przyrostu 10 proc., a wczorajszy przyrost jest powyżej 25 proc. Siłą rzeczy jest to wyraźny sygnał ostrzegawczy — dodał minister.

Minister zdrowia informuje, że doskonale rozumie jak wielkim kosztem jest ograniczenie nauki stacjonarnej, jednak temat szkół będzie podlegał rozmowom. Niedzielski zdradził, że nowe restrykcje mogą doprowadzić do ograniczenia działalności gospodarczej centrów handlowych oraz innych miejsc.

Nowe obostrzenia w środę lub piątek?

O możliwych nowych obostrzeniach Adam Niedzielski mówił w poniedziałek na antenie RMF FM. Ostatecznej decyzji należy spodziewać się w środę lub w piątek. Jak zaznaczył szef resortu zdrowia, nie można wykluczyć ograniczeń w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Zobacz także: Lockdown po sylwestrze? „Rozważyłbym ze względu na Omikron”
Jeśli nadal będziemy obserwować przyrosty zakażeń, w środę albo w piątek powinniśmy się spodziewać kolejnych decyzji zaostrzających restrykcje — wskazał Niedzielski.

Minister nie ukrywa. Rząd myśli o nowych obostrzeniach

Minister zdrowia przekazał, że wczorajszy wzrost zakażeń na poziomie 25 proc. są dla rządu sygnałem ostrzegawczym. Jak zaznaczył, niewykluczone jest zaostrzenie obowiązujących aktualnie restrykcji.

Jeżeli będziemy widzieli w tym tygodniu kontynuację wzrostowego trendu infekcji przy zapełnieniu mniej więcej ok. 20 tys. łóżek, będziemy podejmowali kolejne decyzje zaostrzające — mówił na antenie stacji.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(289)
Seniorka- kat...
5 miesięcy temu
Przyrost chorych to efekt spędu w Zakopanem i Chorzowie.Panie Ministrze! Do chorych, umierających ze stresu w szpitalach niecovidowych nie wolno wejść rodzinom, by odwiedzić, pogłaskacć, czasem nawet umyć, przebrać. Z powodu waszych nieporadnych rządów rodziny przeżywają dramaty, chorzy umierają na serce z tęsknoty, samotności. Zakaz odwiedzin w szpitalach niecowidowych to pogwałcenie praw człowieka.
Mobilizacja
5 miesięcy temu
Kumpel mnie pyta dlaczego Polacy nie wychodzą na ulice? Odpowiadam że na razie jesteśmy jak w wiosce Galów u Asterixa , jesteśmy gotowi żeby komuś spuścić lanie ale nikt nie chce atakować, a gdy już wyjdziemy to tylko RAZ.
Pytanie
5 miesięcy temu
Czy wy sobie słyszycie ? Zaszczepieni zarażają więc to moja sprawa czy chce łagodniej przejść czy umrzeć. Przestańcie ukrywać leki po 30zł , a jest ich kilka , to wszyscy będą żyć. Zacznijcie od Amantadyny gdzie starzy ludzie biorą to tygodniami przez lata i żyją.
Apel
5 miesięcy temu
Do polityków , medyków i dziennikarzy ... Nie będzie drugiej fikcyjnej Norymbergi , nie będzie ucieczki szczurów do USA jak "paper clip" nazistów. Kończyć z tą plandemią, zacznijcie leczyć poważne choroby gdzie śmiertelność jest większa od tej pseudo grypy rzędu 0,2%
Kasa
5 miesięcy temu
Połowa medyków i pielengniareczki same nakręciły tą spirale fikcji covidowej przez dodatki i 170000 ludzi zmarło w Polsce na poważne choroby pod szpitalami bo wy bawiliście się z fejkowymi testami
Cyrenejczyk
5 miesięcy temu
Najpierw okradli naród ,teraz chcą go zamknąć bo się boją że ludzie wyjdą na ulice
Pytanie
5 miesięcy temu
Czy lekarze znajdą mechanizm infekowania Covida i wiedzą o enzymie konwertazy angliotensyny 2 i możliwych lekach ? Czy wiedzą że eksperymenty genetyczne są dopuszczone warunkowo bez badań płodności, genotoksyczności i farmakokineczynych ?
grizly
5 miesięcy temu
nad czym tu sie jeszcze zastanawiac i na co czekac, na kolejne niepotrzebne covidove śmierci?? wprowadzcie te obostrzenia jak inne kraje,a nie podchodzicie do tego jak do jeża. Udajecie ze sie społeczeństwa i obywateli boicie?? jakos wprowadzic nowy ład się nie baliście,a reakcje teraz będą różne,raczej adekwatne
Dzekson Majke...
5 miesięcy temu
... policji obcieły pinindze z Polskiego NieŁadu...tyz juz sa wsciekle. Nie bede reagowac kiedy sa oszukane okradzione.
Filozof
5 miesięcy temu
Kochani Ludzie teraz wychodzi Wasza wiedza zdobyta w szkołach. Zresztą nie ma co się dziwić skoro nie docenia się ludzi naprawdę wykształconych, tylko tych, którzy swoją wiedzę czerpią od wujka Google, pseudocelebrytów czy youtuberów, zarabiających krocie za kręcenie tyłkami,pokazywaniem głupot i wciskaniem kitu. Dzisiaj nikt nie chce czerpać z wiedzy, którą zdobywano latami ciężkiej pracy. Najważniejsze jest tylko to, aby 'mamona'się zgadzała. Szczepionki nie służą temu,żeby dany wirus od razu zniknął. One są po to, by w przypadku zarażenia się zniwelować skutki przebiegu choroby i ewentualnie zmniejszyć ryzyko wystąpienia powikłań. Gdyby ludzie się zaszczepili to ograniczyło by się możliwość przenoszenia wirusa na innych żywicieli. Jednak ludzie w imię żle pojętej wolności osobistej nie chcą się szczepić, dając tym samym możliwość istnienia i dalszego rozwijania się wirusa, który nie tylko nie chce zniknąć,ale jeszcze tworzy nowe warianty , by przetrwać. Tak wszystko działa w przyrodzie. Osoby , które niestety przespały proces prawdziwej edukacji w szkole, teraz gadają farmazony i zachowują się tak, jakby całą wiedzę posiadały. Zapomniały, że w dzieciństwie także otrzymały obowiązkowe szczepienia i dzięki nim społeczeństwo nie choruje masowo na odrę , różyczkę , świnkę czy niebezpieczną gruźlicę. Owszem, może się zdarzyć , że pomimo tych szczepień , ktoś zachorował, ale są to jednostkowe przypadki uzależnione od odporności immunologicznej danego człowieka. Niemniej niepożądane skutki tych zachorowń są mniejsze. Tyle w tym temacie i polecam do czytania artykułów czy publikacji nawet zagranicznych, ale prawdziwych fachowców. Bo patrząc na społeczeństwo, które popiera swoje chore wizję stwierdzeniami zwykłych lekarzy, pielęgniarek dochodzę do wniosku, że aby wyrywać, leczyć zęby będzie trzeba chodzić do rzeźnika, a leczyć się onkologicznie, kardiologicznie to do dentysty. Pozdrawiam i liczę , że może nie wszystko jest jeszcze stracone i w tym społeczeństwie może niektórzy ponownie przemyślą i zmienią swoje podejście do wielu spraw.
Ixia
5 miesięcy temu
bez sensu z tym zamykaniem szkół, skoro zaraz wchodzą ferie i będą zamknięte po kolei kolejne województwa. Nie ma co świrować. niech się stare szczepiæ żeby ich nikt nie zaraziły a dzieci w to nie mieszać,
Sebastian
5 miesięcy temu
Wiecie że Polska POLICJA jest prywatna?
przemas RTS
5 miesięcy temu
zamykają fryzjerów i galerie to wiadomo
wizjoner
5 miesięcy temu
Doktorze Mengelski niedługo Norymberga 2.0
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić