Nowe obostrzenia w Polsce. Rząd zaostrza limity i zakazy. Wraca nauka zdalna!

541

Koronawirus nie pozwala o sobie zapomnieć. Wciąż zmagamy się zakażeniami, a co najgorsze - nie brakuje ofiar śmiertelnych COVID-19. W związku z tym rząd znów zdecydował się na zaostrzenie restrykcji.

Nowe obostrzenia w Polsce. Rząd zaostrza limity i zakazy. Wraca nauka zdalna!
Adam Niedzielski (Facebook, Kancelaria Premiera)

We wtorek odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. - Sytuacja ustabilizowała się po wprowadzeniu obostrzeń tydzień temu - mówił polityk.

Ponadto zaznaczał, że zauważalny jest spadek zachorowań w czterech województwach, m.in. na Podlasiu. Niedzielski spostrzegał, że niepokojące będzie to, jeśli liczba zakażeń w pozostałych regionach Polski będzie się utrzymywać, a nie maleć.

Minister zdrowia ogłosił we wtorek, że od 1 marca wprowadzone zostaną obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup pracowników. Chodzi o medyków, nauczycieli i służby ratunkowe.

Nowe obostrzenia. Limity zostają zaostrzone!

Adam Niedzielski zaprezentował poza tym nowe obostrzenia. Zdecydowano się na obniżenie limitów z 50 do 30 proc. Te zasady będą obowiązywać od 15 grudnia i obejmą m.in. restauracje, kina, teatry, hotele czy obiekty sportowe.

Od połowy grudnia zamknięte zostaną dyskoteki i kluby, a także inne miejsca, w których można tańczyć (możliwe otwarcie w Sylwestra - maksymalnie 100 osób + zaszczepieni). W transporcie zbiorowym obowiązywać będzie natomiast limit do 75 proc.

Od 15 grudnia wprowadzamy limity 30 proc. obłożenia lokalu w restauracjach, barach i hotelach. Zamknięte będą dyskoteki, kluby. Zwiększenie limitu będzie wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Poza tym od 15 grudnia wprowadzone zostaną obowiązkowe testy dla osób zamieszkujących z chorymi na COVID-19. Z wykonywania tych badań nie zwalnia certyfikat covidowy.

To jednak nie wszystko. Ważną informacją dla uczniów szkół podstawowych i średnich jest to, że od 20 grudnia do 9 stycznia nauka odbywać będzie się zdalnie. Później ma wrócić tradycyjny proces kształcenia.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić