Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Nowe obostrzenia w Polsce. Rząd zaostrza limity i zakazy. Wraca nauka zdalna!

308
Podziel się:

Koronawirus nie pozwala o sobie zapomnieć. Wciąż zmagamy się zakażeniami, a co najgorsze - nie brakuje ofiar śmiertelnych COVID-19. W związku z tym rząd znów zdecydował się na zaostrzenie restrykcji.

Nowe obostrzenia w Polsce. Rząd zaostrza limity i zakazy. Wraca nauka zdalna!
Adam Niedzielski (Facebook, Kancelaria Premiera)

We wtorek odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. - Sytuacja ustabilizowała się po wprowadzeniu obostrzeń tydzień temu - mówił polityk.

Ponadto zaznaczał, że zauważalny jest spadek zachorowań w czterech województwach, m.in. na Podlasiu. Niedzielski spostrzegał, że niepokojące będzie to, jeśli liczba zakażeń w pozostałych regionach Polski będzie się utrzymywać, a nie maleć.

Minister zdrowia ogłosił we wtorek, że od 1 marca wprowadzone zostaną obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup pracowników. Chodzi o medyków, nauczycieli i służby ratunkowe.

Nowe obostrzenia. Limity zostają zaostrzone!

Adam Niedzielski zaprezentował poza tym nowe obostrzenia. Zdecydowano się na obniżenie limitów z 50 do 30 proc. Te zasady będą obowiązywać od 15 grudnia i obejmą m.in. restauracje, kina, teatry, hotele czy obiekty sportowe.

Od połowy grudnia zamknięte zostaną dyskoteki i kluby, a także inne miejsca, w których można tańczyć (możliwe otwarcie w Sylwestra - maksymalnie 100 osób + zaszczepieni). W transporcie zbiorowym obowiązywać będzie natomiast limit do 75 proc.

Od 15 grudnia wprowadzamy limity 30 proc. obłożenia lokalu w restauracjach, barach i hotelach. Zamknięte będą dyskoteki, kluby. Zwiększenie limitu będzie wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Poza tym od 15 grudnia wprowadzone zostaną obowiązkowe testy dla osób zamieszkujących z chorymi na COVID-19. Z wykonywania tych badań nie zwalnia certyfikat covidowy.

To jednak nie wszystko. Ważną informacją dla uczniów szkół podstawowych i średnich jest to, że od 20 grudnia do 9 stycznia nauka odbywać będzie się zdalnie. Później ma wrócić tradycyjny proces kształcenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(308)
Wstyd!!!!
11 miesięcy temu
Niech zrobią poprawiny Sylwestra i wtedy będzie lepiej...!!!
ŚOK ŚOK SZOK
12 miesięcy temu
a u nas jest super od 15 grudnia obostrzenia do 31.12 -01.01--BO W TYCH DNIACH OMIKRON z COVIDEM IDĄ ana bal Sylwestrowy CHYBA Z RZĄDEM i postanowiły nie zarażać --( obostrzeń prawie nie ma ) ale już od 02.01 OBOSTRZENIA I PANDEMIA BĘDZIE ???
lolo
12 miesięcy temu
Wasze komentarze świadczą o was.
Szyderczy_Chi...
12 miesięcy temu
A kiedy wreszcie zamkną lasy? Przecież wszyscy wiemy że na wiosnę roku 2020 to zamknięcie lasów uratowało nas przed katastrofą!
Właśnie
12 miesięcy temu
Rzygać się chce, jak się czyta te wasze komentarze. Pandemia wzrasta, a rząd powinien mieć w dupie to wszystko! Ale jak ciemnogród zacznie umierać na ulicach, bo nie wystarczy miejsca w szpitalach, to kto będzie temu winien? Oczywiście rząd. O tempora, o mores.
Traper
12 miesięcy temu
Inteligent ze słomą w uszach i butach...."To jednak nie wszystko. Ważną informacją dla uczniów szkół podstawowych i średnich jest to, że od 20 grudnia do 9 stycznia nauka odbywać będzie się zdalnie. Później ma wrócić tradycyjny proces kształcenia." to znaczy, że z góry mają przewidziany scenariusz... czy Wy tego nie widzicie, nie można przecież przewidzieć jak się potoczy życie...to wszystko to jest bujda na kołach.
foxikpl
12 miesięcy temu
Ja bym zapytal pana pseudo ministra jak to mozliwe ze w takiej Angli jest 50.000 przypadkow a umiera 55 osob a w polsce na 28.000 kur.. umiera 500 co do kur.. zrobili ze sluzba i dlaczego nierobia nic zeby ratowac ludzi tylko na reklame szcepionki laduja kase i niszcza wszystko, co oni chca tym osiagnac
Gwiazda
12 miesięcy temu
Pan albo jest bardzo odważny lub ponad wszystko kocha pieniądze choć grozi mu szubienica to nadal brnie w obłędzie paranoi C-19?
qew
12 miesięcy temu
A KIEDY BĘDĄ SZCZEPIENI ---SENATOROWIE , POSŁOWIE , CZŁONKOWIE RZĄDU ??bo podobno tylko 30% jest szczepionych ??
nie doinformo...
12 miesięcy temu
Z TEGO wnioskuję że te restrykcje obowiązują do 15 do 30 grudnia z przerwą 31 grudnia a PO tem od Nowego Rokyu dalej ???? wniosek: COVID I OMIKRON IDĄ NA SYLWESTRA ( chyba z rządem) zawieszają zarażanie --JAK WYTRZEŹWIEJĄ TO ZNOWÓŻ WRÓCĄ DO POWIEKSZANIA PANDEMII>???
nie doinformo...
12 miesięcy temu
Z TEGO wnioskuję że te restrykcje obowiązują do 15 do 30 grudnia z przerwą 31 grudnia a PO tem od Nowego Rokyu dalej ???? wniosek: COVID I OMIKRON IDĄ NA SYLWESTRA ( chyba z rządem) zawieszają zarażanie --JAK WYTRZEŹWIEJĄ TO ZNOWÓŻ WRÓCĄ DO POWIEKSZANIA PANDEMII>???
zaq
12 miesięcy temu
Wyraźnie widać, że nie chodzi im o zdrowie obywateli, tylko o szczepienia. Nie ważne czy przeżyjesz - masz się zaszczepić!
CNNNC
12 miesięcy temu
Zabory dokonaly sie przez glosowanie w Sejmie . Zabory nie dokonaly sie przez bitwy . Przez poslow w Sejmie . Historia moze sie powtorzyc . Przymus szczepien i te zapedy , Dzihad szczepionkowy jest sprzeczny z Konstytucja bo szczepienia sa nadal eksperymrntem . Nie chcemy szczepienia , Nie chcemy byc GMO , Nie chemy zeby dzieci byly dezplodne , Nie chcemy szczepienia Armii ani innych funkjonariuszy Panstwa Polskiego , Nie chcemy depopulacji
Podpowiadak
12 miesięcy temu
Naturalna selekcja. Wytrwają Ci co wybrali mądrzej. Suma sumarum to korzystne dla populacji. Puki co antyszczepionkowcy i antymaseczkowcy przegrywają.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić