Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Nowe obostrzenia w Polsce. Rząd zaostrza limity i zakazy. Wraca nauka zdalna!

308
Podziel się:

Koronawirus nie pozwala o sobie zapomnieć. Wciąż zmagamy się zakażeniami, a co najgorsze - nie brakuje ofiar śmiertelnych COVID-19. W związku z tym rząd znów zdecydował się na zaostrzenie restrykcji.

Nowe obostrzenia w Polsce. Rząd zaostrza limity i zakazy. Wraca nauka zdalna!
Adam Niedzielski (Facebook, Kancelaria Premiera)

We wtorek odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. - Sytuacja ustabilizowała się po wprowadzeniu obostrzeń tydzień temu - mówił polityk.

Ponadto zaznaczał, że zauważalny jest spadek zachorowań w czterech województwach, m.in. na Podlasiu. Niedzielski spostrzegał, że niepokojące będzie to, jeśli liczba zakażeń w pozostałych regionach Polski będzie się utrzymywać, a nie maleć.

Minister zdrowia ogłosił we wtorek, że od 1 marca wprowadzone zostaną obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup pracowników. Chodzi o medyków, nauczycieli i służby ratunkowe.

Nowe obostrzenia. Limity zostają zaostrzone!

Adam Niedzielski zaprezentował poza tym nowe obostrzenia. Zdecydowano się na obniżenie limitów z 50 do 30 proc. Te zasady będą obowiązywać od 15 grudnia i obejmą m.in. restauracje, kina, teatry, hotele czy obiekty sportowe.

Od połowy grudnia zamknięte zostaną dyskoteki i kluby, a także inne miejsca, w których można tańczyć (możliwe otwarcie w Sylwestra - maksymalnie 100 osób + zaszczepieni). W transporcie zbiorowym obowiązywać będzie natomiast limit do 75 proc.

Od 15 grudnia wprowadzamy limity 30 proc. obłożenia lokalu w restauracjach, barach i hotelach. Zamknięte będą dyskoteki, kluby. Zwiększenie limitu będzie wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Poza tym od 15 grudnia wprowadzone zostaną obowiązkowe testy dla osób zamieszkujących z chorymi na COVID-19. Z wykonywania tych badań nie zwalnia certyfikat covidowy.

To jednak nie wszystko. Ważną informacją dla uczniów szkół podstawowych i średnich jest to, że od 20 grudnia do 9 stycznia nauka odbywać będzie się zdalnie. Później ma wrócić tradycyjny proces kształcenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(308)
Wstyd!!!!
4 miesiące temu
Niech zrobią poprawiny Sylwestra i wtedy będzie lepiej...!!!
ŚOK ŚOK SZOK
5 miesięcy temu
a u nas jest super od 15 grudnia obostrzenia do 31.12 -01.01--BO W TYCH DNIACH OMIKRON z COVIDEM IDĄ ana bal Sylwestrowy CHYBA Z RZĄDEM i postanowiły nie zarażać --( obostrzeń prawie nie ma ) ale już od 02.01 OBOSTRZENIA I PANDEMIA BĘDZIE ???
lolo
5 miesięcy temu
Wasze komentarze świadczą o was.
Szyderczy_Chi...
5 miesięcy temu
A kiedy wreszcie zamkną lasy? Przecież wszyscy wiemy że na wiosnę roku 2020 to zamknięcie lasów uratowało nas przed katastrofą!
Właśnie
5 miesięcy temu
Rzygać się chce, jak się czyta te wasze komentarze. Pandemia wzrasta, a rząd powinien mieć w dupie to wszystko! Ale jak ciemnogród zacznie umierać na ulicach, bo nie wystarczy miejsca w szpitalach, to kto będzie temu winien? Oczywiście rząd. O tempora, o mores.
Traper
5 miesięcy temu
Inteligent ze słomą w uszach i butach...."To jednak nie wszystko. Ważną informacją dla uczniów szkół podstawowych i średnich jest to, że od 20 grudnia do 9 stycznia nauka odbywać będzie się zdalnie. Później ma wrócić tradycyjny proces kształcenia." to znaczy, że z góry mają przewidziany scenariusz... czy Wy tego nie widzicie, nie można przecież przewidzieć jak się potoczy życie...to wszystko to jest bujda na kołach.
foxikpl
5 miesięcy temu
Ja bym zapytal pana pseudo ministra jak to mozliwe ze w takiej Angli jest 50.000 przypadkow a umiera 55 osob a w polsce na 28.000 kur.. umiera 500 co do kur.. zrobili ze sluzba i dlaczego nierobia nic zeby ratowac ludzi tylko na reklame szcepionki laduja kase i niszcza wszystko, co oni chca tym osiagnac
Gwiazda
5 miesięcy temu
Pan albo jest bardzo odważny lub ponad wszystko kocha pieniądze choć grozi mu szubienica to nadal brnie w obłędzie paranoi C-19?
qew
5 miesięcy temu
A KIEDY BĘDĄ SZCZEPIENI ---SENATOROWIE , POSŁOWIE , CZŁONKOWIE RZĄDU ??bo podobno tylko 30% jest szczepionych ??
nie doinformo...
5 miesięcy temu
Z TEGO wnioskuję że te restrykcje obowiązują do 15 do 30 grudnia z przerwą 31 grudnia a PO tem od Nowego Rokyu dalej ???? wniosek: COVID I OMIKRON IDĄ NA SYLWESTRA ( chyba z rządem) zawieszają zarażanie --JAK WYTRZEŹWIEJĄ TO ZNOWÓŻ WRÓCĄ DO POWIEKSZANIA PANDEMII>???
nie doinformo...
5 miesięcy temu
Z TEGO wnioskuję że te restrykcje obowiązują do 15 do 30 grudnia z przerwą 31 grudnia a PO tem od Nowego Rokyu dalej ???? wniosek: COVID I OMIKRON IDĄ NA SYLWESTRA ( chyba z rządem) zawieszają zarażanie --JAK WYTRZEŹWIEJĄ TO ZNOWÓŻ WRÓCĄ DO POWIEKSZANIA PANDEMII>???
zaq
5 miesięcy temu
Wyraźnie widać, że nie chodzi im o zdrowie obywateli, tylko o szczepienia. Nie ważne czy przeżyjesz - masz się zaszczepić!
CNNNC
5 miesięcy temu
Zabory dokonaly sie przez glosowanie w Sejmie . Zabory nie dokonaly sie przez bitwy . Przez poslow w Sejmie . Historia moze sie powtorzyc . Przymus szczepien i te zapedy , Dzihad szczepionkowy jest sprzeczny z Konstytucja bo szczepienia sa nadal eksperymrntem . Nie chcemy szczepienia , Nie chcemy byc GMO , Nie chemy zeby dzieci byly dezplodne , Nie chcemy szczepienia Armii ani innych funkjonariuszy Panstwa Polskiego , Nie chcemy depopulacji
Podpowiadak
5 miesięcy temu
Naturalna selekcja. Wytrwają Ci co wybrali mądrzej. Suma sumarum to korzystne dla populacji. Puki co antyszczepionkowcy i antymaseczkowcy przegrywają.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić