Idzie zmiana w telewizji. Potrzebny będzie dekoder albo nowy telewizor

162

Od przyszłego roku zostanie zmieniony standard nadawania naziemnej telewizji. Co to oznacza dla widzów? Konieczność dostosowania odbiorników.

Idzie zmiana w telewizji. Potrzebny będzie dekoder albo nowy telewizor
Idą zmiany w telewizji naziemnej. (Adobe Stock)

Od 2022 roku standard nadawania naziemnej telewizji ma wejść na wyższy poziom. Jak pisze money.pl, dotychczasowy sygnał DVB-T na wiosnę przyszłego roku zacznie być powoli zastępowany sygnałem w standardzie DVB-T2/HEVC.

Zmiana w gruncie rzeczy pozytywna, ale by dalej odbierać sygnał, będzie trzeba dokonać pewnych zmian w swoim domowym sprzęcie. Jakich? Na przykład dostawiając specjalny dekoder.

Jak dowiedział się magazyn "Press", takie urządzenia ma od przyszłego roku udostępniać TVP. Według niej ok. 60 proc. telewizorów na rynku ma już tuner DVB-T2, który w połączeniu z dekoderem ma pozwolić na odbiór telewizji w nowym standardzie.

Co z pozostałymi 40 proc.? No cóż, w tym wypadku może zajść konieczność wymiany telewizora. Przy zakupie jednak trzeba uważać.

Co prawda od stycznia 2020 roku w polskich sklepach nie wolno sprzedawać telewizorów, które nie są dostosowane do standardu DVB-T2/HEVC. Kupując nowy telewizor warto jednak dokładnie sprawdzić jego specyfikację, bo mimo wszystko na rynku wciąż mogą być dostępne odbiorniki, które nowego standardu odbierać nie będą. A sprzedawcy kuszą klientów promocjami.

Zobacz także: Rząd znowu dorzuci 2 mld zł TVP i PR. Gowin: nie mam telewizora
Autor: PRC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić