Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Internet tylko dla zaszczepionych. W Łodzi lawina hejtu

102
Podziel się:

Osiedlowa sieć internetowa z Łodzi zdecydowała, że nie będzie podłączać nowych klientów, jeśli nie są zaszczepieni. Właściciel wyjaśnia, że chodzi o bezpieczeństwo pracowników.

Internet tylko dla zaszczepionych. W Łodzi lawina hejtu
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Jeśli nowi klienci nie okażą certyfikatu covidowego, to nie zostaną podłączeni do sieci internetowej Diament. "Express Ilustrowany" donosi, że taką decyzję podjął Jakub Hubert, właściciel firmy, a zarazem przewodniczący rady osiedla Zakrzew (Łódź).

Prasa informuje, że pierwsza odmowa nastąpiła już w czwartek. Klientka zamówiła usługę, ale nie miała szczepienia. Ze spokojem przyjęła decyzję firmy.

Jakub Hubert wyjaśnia, że chodzi mu o bezpieczeństwo pracowników. Przepisy prawa pracy mówią o tym, że pracodawca ma obowiązek je zapewnić.

Montaż internetu trwa około 2-3 godzin. W tym czasie pracownik musi przebywać w mieszkaniu z klientem. Pracownicy mają rodziny, dzieci i nie chcę ich narażać - podkreśla Hubert, cytowany przez "Express Ilustrowany".

Hejterzy wkroczyli do akcji

Ruch Jakuba Huberta rozwścieczył przeciwników szczepień. "Zareagowali natychmiast hejtem i negatywnymi ocenami wystawianymi w sieci" - pisze wspominane źródło.

Przytoczono też słowa eksperta ds. prawa gospodarczego BCC. Wyjaśnił on, że tej sprawy nie można rozstrzygnąć na podstawie aktualnych przepisów. Wszystko dlatego, że nie ma regulacji, które wprost odnosiłyby się do takich przypadków.

Zakaz obsługi niezaszczepionych ma obowiązywać jedynie okresowo. Gdy czwarta fala opadnie, zostanie zlikwidowany.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(102)
nowa
12 miesięcy temu
wstyd tak traktować przyszłych klientów karma
yyytty
12 miesięcy temu
To niech kupi pracownikom skafander astronauty i będą BARDZO bezpieczni. Precz z nazistą z Łodzi
dramat123
12 miesięcy temu
nazitaryzm w pełni... obrzydliwe i karygodne... szczepienia nie chronią ani przed śmiercią ani nie zapobiegają transmisji wirusa...
Servis gsm.
12 miesięcy temu
Jeśli w tej sieci montaż internetu trwa 3godz to świadczy że to partacze.
NiemaPandemii
12 miesięcy temu
Już wizytówka w Google usunięta 🤣🤣🤣 Firma w trakcie upadku 😎
Modelka
12 miesięcy temu
Jego firma długo nie po prosperuje...i nie chodzi tu o zdrowie pracowników...strzelił sobie w kolano tym ruchem...ja bym nie chciała z nim współpracować....szukałabym innej firmy
Kamelia
12 miesięcy temu
Ja bym na miejscu mieszkańców osiedla wypowiedziała bym umowę w trybie natychmiastowym i podziękowała temu panu i jego firmie!!!!!i znalazła inną!!!!
estera
12 miesięcy temu
A nie ma obawy ze zarażą się grużlicą, hivem juz nie wspomnę o żółtaczce ...
Zenada
12 miesięcy temu
Może odrazu zakazać oddychania niezaszczepionym?
absurdalne
12 miesięcy temu
Ekspert BCC nie ma racji, w obowiązującym prawie nikogo nie można dyskryminować pod względem gospodarczym. Wlasciel nie ma podstaw prawnych do żądania okazania jakichkolwiek dokumentów niezwiązanych z przedmiotem usługi. Idąc jego tokiem myślenia może zażądać na wszystkie inne choroby certyfikatów od ludzi i zwierząt A może posunąć się jeszcze dalej i chcieć obejrzeć czy nie ma widocznych objawów na wszystkich częściach ciała.
dno
12 miesięcy temu
przewodniczący rady osiedla Zakrzew będzie ludzi eksmitowal za brak szczepienia? A może trzeba przewodniczącego rady osiedla eksmitować ze stanowiska?
DonaldT
12 miesięcy temu
No ale przecież monterzy są zaszczepieni więc się nie zarażą prawda?
Jana
12 miesięcy temu
Już nie wiedzą jak mają szantażować ludzi i uciskać ludzi. Podłość
Meh
12 miesięcy temu
I dobrze! Powinni mieć dostęp do internetu tylko inteligentni ludzie. Gdyby antyszczepionkowcom zabrać dostęp do internetu to głupota by się tak nie szerzyła.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić