Jedno zdanie i po problemie. Najlepszy patent na telemarketerów

Co rusz konieczne jest mierzenie się z połączeniami wykonywanymi przez telemarketerów. W przypadku telefonów od takich osób, niektórzy Polacy bardzo często po prostu naciskają czerwoną słuchawkę. Tymczasem okazuje się, że istnieje inne rozwiązanie pozwalające pozbyć się natrętnych telemarketerów.

Jedno zdanie i po problemie. Najlepszy patent na telemarketerów
Jak rozprawić się z telemarketerem? (Getty Images, Guido Mieth)

Z telemarketerami mierzymy się wręcz notorycznie. Jak można rozprawić się z takimi osobami? Prostą poradą podzielił się serwis genialne.pl. Zauważono, że wystarczy wypowiedzieć krótką formułkę.

Taki patent warto wykorzystać wtedy, jeżeli po drugiej stronie nie znajduje się maszyna, ale człowiek. Wspomniany portal podpowiada, że warto zadać pytania o dokładne dane firmy, którą reprezentuje telemarketer.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Syn Justyny Steczkowskiej debiutuje na salonach! Mówi o show biznesie i swoich planach na przyszłość

Poza tym można udzielić informacji o zamiarze zgłoszenia firmy do UKE lub UOKiK jeszcze tego samego dnia. Zazwyczaj tego typu sztuczki sprawiają, że telemarketer traci chęć do dalszej rozmowy.

Tak można pokonać telemarketera

Warto zauważyć, że niektórych telemarketerów można pokonać przy użyciu... ich własnej broni. Jeżeli podają informację o "wygenerowaniu numeru przez komputer", należy po prostu odpowiedzieć, że takie systemy są niezgodne z obowiązującymi regulacjami prawnymi.

Jeżeli opisane powyżej strategie zadziałają i połączenie faktycznie zostanie zakończone, nie można zapomnieć o zablokowaniu numeru. Chociaż nie jest to gwarancją, że telemarketerzy już nigdy więcej nie zadzwonią, to przynajmniej tymczasowo zagwarantuje spokój osobie notorycznie odbierającej takie połączenia - podpowiada Radio ZET.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić