aktualizacja 

"Jeśli umrę...". Elon Musk reaguje na groźby Rosji

W niedzielę szef rosyjskiej agencji kosmicznej Roskosmos Dmitrij Rogozin groził Elonowi Muskowi. Wkrótce po jego słowach miliarder opublikował na Twitterze post, w którym pisze o swojej "tajemniczej śmierci".

"Jeśli umrę...". Elon Musk reaguje na groźby Rosji
Elon Musk (Getty Images)

Szef agencji kosmicznej Roskosmos zapowiedział w niedzielę, że za przekazanie systemu satelitarnego Starlink Ukrainie Musk będzie musiał "odpowiedzieć w dorosły sposób".

Według naszych informacji dostarczanie i przekazywanie Siłom Zbrojnym Ukrainy skrytek pocztowych do odbioru i transmisji internetu ze Starlink zostało zrealizowane przez Pentagon. Elon Musk jest więc zaangażowany w dostarczanie siłom faszystowskim na Ukrainie łączności wojskowej - pisał Rogozin na Telegramie.

W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego Musk odniósł się do tych słów. Najpierw przytoczył je na Twitterze, a chwilę później napisał:

Jeśli umrę w tajemniczych okolicznościach, miło było was poznać.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wymiana zdań Elona Muska z mamą

Na wpis zareagowała Maye Musk. To 74-letnia modelka, a prywatnie mama trójki dzieci. Jedną z jej pociech jest właśnie Elon. Wpis o śmierci syna wcale jej nie rozbawił. Wręcz przeciwnie.

To nie jest śmieszne - napisała mama Elona Muska.

Syn odpowiedział na wpis zmartwionej mamy. Musk napisał: "Przepraszam! Zrobię, co w mojej mocy, by przeżyć" - stwierdził najbogatszy człowiek na Ziemi.

Starlink od Elona Muska w Ukrainie

Tak zwane starlinki to satelitarne terminale internetowe należące do firmy Elona Muska SpaceX. Ponad 5 tys. urządzeń jest aktywnych w Ukrainie, korzystają z nich cywile, urzędnicy państwowi i firmy technologiczne.

Elon Musk wysłał Starlink na Ukrainę po prośbach Mychaiło Fedorowa, wicepremiera walczącego z Rosją kraju. Dzięki temu Ukraina ma stały dostęp do Internetu. Ponadto, nie udał się rosyjski plan odcięcia Ukrainy od przekazywania informacji na cały świat.

Mimo prób, Rosji nie udało się zablokować usługi szerokopasmowej Starlink. W marcu SpaceX udaremniło atak kraju Putina. Działanie prywatnej firmy zrobiło wrażenie na amerykańskim dowództwie w Pentagonie.

Zobacz także: Start rakiety SpaceX Elona Muska. Rozmieści na orbicie 49 satelitów
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić