Paulina Antoniak
Paulina Antoniak| 

Kiedy wypłata 800 plus może zostać wstrzymana? ZUS przypomina

183

Jeśli chcesz uniknąć przerwy w otrzymywaniu świadczenia 800 plus, musisz pamiętać o ważnym, zbliżającym się terminie. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, do kiedy należy złożyć wniosek.

Kiedy wypłata 800 plus może zostać wstrzymana? ZUS przypomina
Jeżeli chcemy otrzymać świadczenie 800 plus na czas, musimy pamiętać o terminowym złożeniu wniosku (Adobe Stock, Longfin Media)

Zbliża się nowy okres rozliczeniowy, a w związku z tym, jeżeli chcemy otrzymać świadczenie 800 plus na czas, musimy pamiętać o terminowym złożeniu wniosku. Do kiedy mamy czas?

Świadczenie wychowawcze 800 plus otrzymamy na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 roku życia. Przysługuje ono niezależnie od naszych dochodów.

Od 2022 r. przyjmowaniem wniosków o świadczenie wychowawcze 800 plus zajmuje się ZUS. Wniosek możemy złożyć jedynie elektronicznie. Zrobimy to przez aplikację mZUS, portal Emp@tia oraz nasz bank.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 15.05 Program Money.pl | Gospodarcze skutki programu 800 plus będą szerokie

Nabór nowych wniosków na okres 2024/2025 ruszył już 1 lutego. Nowy okres rozliczeniowy rozpoczyna się 1 czerwca i potrwa do 31 maja 2025 roku. Czas na złożenie dokumentów wynosi trzy miesiące.

ZUS przypomina, że warto złożyć wniosek przed 30 kwietnia. W innym wypadku może nastąpić przerwa w wypłacie świadczenia.

Osoby, które złożą wniosek do 30 kwietnia 2024 roku otrzymają środki do 30 czerwca 2024 roku. Nie nastąpi wówczas przerwa w ich wypłacie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Gdy natomiast się spóźnimy, nie za każdy miesiąc zwłoki otrzymamy wyrównanie. Jak przedstawia się to w praktyce? (za serwisem gazeta.pl):

  • od 1 do 31 maja, pieniądze trafią do nich wraz z wyrównaniem za czerwiec do końca lipca,
  • od 1 do 30 czerwca, pieniądze trafią do nich wraz z wyrównaniem za czerwiec do końca sierpnia,
  • od 1 do 31 lipca, pieniądze trafią do nich do 30 września, ale już tylko z wyrównaniem od lipca,
  • od 1 do 31 sierpnia, pieniądze trafią do nich do 31 października, ale z wyrównaniem tylko od sierpnia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić