Kilka kanistrów w bagażniku. Niemcy przyjeżdżają tankować do Polski

404

Niemcy tankują w Polsce? W Rzepinie (woj. lubuskie) na jedną ze stacji benzynowych przyjechał kierowca z Niemiec. Do kilku kanistrów nalał zapas oleju napędowego. Taka podróż się opłaca?

Kilka kanistrów w bagażniku. Niemcy przyjeżdżają tankować do Polski
Kierowca z Niemiec tankujący w Polsce. (o2.pl)

Samochód na niemieckich tablicach rejestracyjnych zatrzymał się w Rzepinie (woj. lubuskie). Kierowca zatankował olej napędowy do kilku kanistrów, które później zapakował do bagażnika. Nasz czytelnik wszystko sfotografował.

Niemcy tankują w Polsce

Rzepin znajduje się zaledwie 20 km od miasta Frankfurt nad Odrą, które leży tuż przy granicy z Niemcami. Osobom, które mieszkają w tamtej okolicy, taka podróż zajmie około 20 minut.

Dane z 29 lipca 2023 roku mówią, że cena za litr oleju napędowego we Frankfurcie wynosi 1,7 euro, czyli 7,49 zł. W Polsce za tę samą ilość zapłacimy od 6,20 zł do 6,50 zł. Jest to aż złotówka różnicy. Przy zatankowaniu większej ilości na zapas, mieszkańcy Niemiec mogą zaoszczędzić od kilkunastu do kilkudziesięciu euro.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mocne zarzuty pod adresem Tuska. "Zniszczyć pozostałe partie"

Różnice zauważalne są także w przypadku benzyny. W Polsce ceny wahają się od 6,40 zł do 6,60 zł. W Niemczech z kolei za litr trzeba zapłacić 1,82 euro, czyli około 8 zł. Niemcy mogą zaoszczędzić w Polsce około 30 centów na jednym litrze paliwa.

Okazuje się jednak, że tankowanie w Polsce nie opłaca się tak jak w poprzednich latach. Z powodu podwyżek i utrzymujących się wysokich cen, coraz więcej Niemców rezygnuje z przyjazdu do Polski.

Niemcy ograniczają się tylko do kilku miejsc. Najczęściej przyjeżdżają osoby, które mieszkają tuż przy granicy i do polskiej stacji mają bardzo blisko. W innych przypadkach przestało się to opłacać.

"Za drogo. To już się nie opłaca" - powiedział Business Insider kierowca z Niemiec. Podkreślił, że w Polsce paliwo jest ciągle tańsze, ale nie na tyle, by po nie specjalnie jechać.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić