Kilogram czereśni za 260 zł. Ważne słowa eksperta

362

Do sieci trafiło zdjęcie, na którym widać szokującą cenę czereśni - 260 zł za kilogram. Internauci momentalnie podłapali temat i zaczęli się obawiać, że te owoce będą kosztować fortunę. Czy rzeczywiście czeka nas ekstremalna drożyzna?

Kilogram czereśni za 260 zł. Ważne słowa eksperta
Czereśnie (Pixabay)

Internauci wręcz nie mogli uwierzyć w to, że za kilogram czereśni ktoś oczekuje 260 zł. Czy ceny na podobnym poziomie będą się utrzymywać przez dłuższy czas?

Miejmy dystans, mamy początek maja, spóźnioną wiosnę. Przecież sprzedający te drogie czereśnie za ćwierć tysiąca złotych, nie wyhodowali ich pod folią czy w szklarni. Muszą być z importu. Nasze czereśnie dopiero kwitną - powiedział "Faktowi" Janusz Piechociński, były wicepremier, a obecnie ekspert rynku żywności.

Zaznaczył jednocześnie, że musimy być gotowi na drogie owoce z importu. Skąd tak wysokie ceny? Piechociński wyjaśnił, że wszystkiemu winne są przymrozki.

W Belgii ucierpiały sady, co oznacza że popularnych gruszek Konferencja będzie mniej. W Mołdawii przymrozki zaszkodziły jabłoniom, zbiory będą niższe - spostrzegł.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Cena czereśni. Tak było w 2021 roku

W zeszłym roku za czereśnie początkowo też trzeba było płacić bardzo dużo, ale nie tak dużo jak obecnie. Pierwotnie bowiem cena tych owoców z importu wynosiła 163,99 zł/kg.

W sezonie na szczęście było znacznie taniej. Za kilogram trzeba było zapłacić od sześciu do dziesięciu złotych. To pozwala sądzić, że tym razem będzie podobnie.

Zobacz także: Co dalej z WIBOR i ratami kredytów? Wyjaśnia wiceprezes ZBP
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić