o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Kolejna sieć się buntuje. Sklepy Intermarche otwarte również w niedziele

6
Podziel się

Coraz więcej sieci usiłuje ominąć zakaz handlu w niedziele. Ostatnio na zakupy siedem dni w tygodniu zaczęli zapraszać przedstawiciele Intermarche. Podkreślono, że sklepy będą czynne w każdą niedzielę.

Kolejna sieć się buntuje. Sklepy Intermarche otwarte również w niedziele
Intermarche (Getty Images)
bEEvxsad

Obecnie w kalendarzu nie ma zbyt wielu niedziel, w których można swobodnie zrobić zakupy w sklepach wielkopowierzchniowych. Rząd zdecydował, że w 2021 roku będzie tylko siedem niedziel handlowych - najbliższa wypada za 2 tygodnie, czyli 27 czerwca.

Zakaz handlu w niedziele postanowili obejść przedstawiciele Intermarche. Sieć nie kryje się z tym, że handluje każdego dnia.

bEEvxsaf

Wszystko za sprawą luki w przepisach, która jest coraz śmielej wykorzystywana. Chodzi o to, że w każdą niedzielę mogą działać te sklepy, które są jednocześnie placówkami pocztowymi. Intermarche współpracuje z UPS i InPostem.

Intermarche otwarte w niedziele. W jakich godzinach?

Godziny otwarcia sklepów Intermarche są uzależnione od lokalizacji. Wrota placówek otwierają się w godz. od 7:00 do 10:00, a zamknięcie wypada między 17:00 i 20:00.

bEEvxsal

To jednak nie jest jedyna sieć, która omija przepisy. Tą drogą kroczy również Polomarket. Ostatnio jego przedstawiciele ogłosili współpracę z Ruchem. Na początku w niedziele ma działać tylko kilkadziesiąt sklepów, ale oczywiście docelowo będzie to większa liczba.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEvxsaG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
MAR
3 miesiące temu
Buntuje :) Chyba wykorzystuje roboli z Polski.
Tak to wygląd...
3 miesiące temu
Hej Europejczycy i fanatyczni zwolennicy Unii Europejskiej ! A gdzie w tej wyidealizowanej Unii robole muszą tyrać , żeby biurwy i urzędasy mogły się po wyspaniu polansowac w galeriach ? Zakup piwa , czy chipsów akurat w niedzielę nie jest życiową koniecznością . Macie współczucie dla społeczności LGBT , ale brak wam go dla innych współobywateli , kiedy w grę wchodzi wygoda Waszych Wysokości !
Many
3 miesiące temu
Ja przez 20 lat pracowałam w niedzielę i zakupy robią tylko ludzie którzy przychodzą do marketu 5razy dziennie cały tydzień pozdrawiam 😁
bEEvxsaH
Krak
4 miesiące temu
Otwierają bo tego oczekują klienci. A Kasperek i reżimowa tzw Solidarność niech spada do kościoła
Anty Bujara
4 miesiące temu
Nareszcie powoli wraca normalność! Niech to państwo z dykty nie dyktuje obywatelom kiedy mogą robić zakupy,bo mnóstwo osób może tylko w niedziele.
Beta
4 miesiące temu
Po co komu ten głupi zakaz? Zróbcie referendum w tej sprawie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić