Koniec wątpliwości ws. 500 plus?! Wymowne słowa posłanki PiS

40

Nieustannie toczą się dyskusje na temat świadczenia 500 plus. Nie brakuje osób, które twierdzą, że wsparcie dla rodziców powinno zostać podwyższone ze względu na rekordową inflację. Czy jest szansa, że tak się stanie? Za wymowne należy uznać słowa byłej wicepremier Jadwigi Emilewicz.

Koniec wątpliwości ws. 500 plus?! Wymowne słowa posłanki PiS
Jadwiga Emilewicz (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk)

Świadczenie 500 plus zostało wprowadzone w 2016 roku. Jest to sztandarowy program Prawa i Sprawiedliwości. Niestety, na przestrzeni lat to wsparcie straciło na wartości. Nic więc dziwnego w tym, że trwają dyskusje o konieczności podwyższenia świadczenia.

Na ten temat w rozmowie z Radiem ZET wypowiadała się Jadwiga Emilewicz. Była wicepremier i minister rozwoju, a obecnie posłanka klubu PiS, dała nadzieję na to, że dojdzie do waloryzacji 500 plus.

Myślę, że Ministerstwo Finansów nad tym pracuje, tak sądzę - zaznaczyła w rozmowie z Beatą Lubecką w programie "Gość Radia ZET".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Balcerowicz chwali Konfederację. 500 plus do likwidacji? "Ludzie muszą wiedzieć, że jest coś za coś"

Dała również do zrozumienia, że dyskusja o waloryzacji toczy się już od jakiegoś czasu. - Ja na pewno w takich dyskusjach uczestniczyłam, na różnych forach, w parlamencie między posłami - dodała.

To, czy waloryzacja 500 plus będzie czy, nie będzie, pozostawmy już rządowi. Tak, jak powiedziałam: w tej sprawie decydują premier oraz minister finansów - podsumowała Jadwiga Emilewicz.

Co dalej z 500 plus? "Decyzja już zapadła"

Ostatnio o doniesieniach w sprawie 500 plus pisał serwis wyborcza.biz. Przytaczał słowa jednego z polityków PiS, wskazujące na to, że świadczenie zostanie podwyższone.

Musimy mieć na najbliższe wybory mocny punkt w polityce społecznej. A że 500+ nie było nigdy zmieniane, jego podwyższenie wydaje się naturalnym rozwiązaniem. Decyzja o tym już zapadła - mówił rozmówca portalu.

O ile mogłoby wzrosnąć świadczenie? Najbardziej prawdopodobną wersją jest zwiększenie pomocy dla rodziców do 700 zł na każde dziecko.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić