aktualizacja 

Ksiądz zapytany, co podarować na komunię. Polacy osłupieją

325

Sezon komunijny trwa w najlepsze. Wielu wciąż zastanawia się co podarować dziecku z okazji I Komunii Świętej. Pomocne mogą okazać się rady księdza Sebastiana Picura. Duchowny wskazał, co jest idealnym prezentem na tę okazję.

Ksiądz zapytany, co podarować na komunię. Polacy osłupieją
Ks. Sebastian Picur wskazał, co jet idealnym prezentem na I Komunię Św. (TikTok)

Pierwsza Komunia Święta to nie tylko ważne wydarzenie duchowe, ale również szał na prezenty. Polacy w ostatnich latach najczęściej kupują smartfony, elektryczne hulajnogi, konsole do gier, a nawet sztabki złota. Czy to jednak nie przesada?

Ksiądz Sebastian Picur z Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie cieszy się ogromną popularnością w mediach społecznościowych. Jego kanał na TikToku obserwuje ponad 369 tys. internautów.

Duchowny w kilku z ostatnich nagraniach postanowił wytłumaczyć, co najlepiej podarować dziecku z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Jedna z internautek zapytała go wprost, czy książka o życiu Jezusa jest dobrym pomysłem na prezent komunijny?

Biblia dla dzieci jest idealnym prezentem na I Komunię Świętą - odpowiedział ksiądz.

Duchowny podkreśla, że najlepszymi prezentami na I Komunię Świętą są przede wszystkim modlitwa i Komunia ofiarowania za dziecko i rodzinę.

Drogie prezenty warto zachować na inną okazję np. urodziny. Akcent należy przenieść na wartości duchowe. Odpowiednia będzie biblia dla dzieci czy skromny upominek związany z wiarą - doradza ks. Picur.

Jedna z internautek zapytała także o to, czy rodzice mają grzech, gdy zabierają pieniądze z komunii dziecka.

Nie, to jest sprawa indywidualna rodziny, pieniądze są prezentem dla dziecka, a rodzice mogą pomóc właściwie je zagospodarować - zaznaczył ksiądz.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Zobacz także: Prezent na komunię. Konsola i elektryczna hulajnoga to hity sprzedaży
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić