aktualizacja 

Tyle kosztuje tort na komunię u Magdy Gessler. Trzymajcie się krzeseł

751

Sezon komunijny trwa w najlepsze. Zorganizowanie przyjęcia w lokalu to spory wydatek. Oprócz opłaty za tzw. talerzyk dochodzą inne, jak np. zamówienie ciast i tortu. Sprawdziliśmy, ile trzeba zapłacić za tort na komunię w cukierni Magdy Gessler. Cena zwala z nóg.

Tyle kosztuje tort na komunię u Magdy Gessler. Trzymajcie się krzeseł
Tort komunijny na 20 porcji w cukierni Magdy Gessler kosztuje 900 zł. (AKPA, Facebook)

Przed laty przyjęcia komunijne organizowano wyłącznie w domach. Obecnie coraz bardziej popularne staje się urządzanie rodzinnych spotkań w restauracjach. I chociaż często takie rozwiązanie jest dużo droższe, to jednak rodzice bardziej cenią sobie wygodę oraz to, że zamiast na gotowaniu mogą skupić się na dziecku i zaproszonych gościach.

Wiele lokali w cenę obiadu komunijnego nie ma wliczonych deserów i tortu. W takiej sytuacji rodzice zamawiają słodkości w swoich ulubionych cukierniach. Sprawdziliśmy, ile za komunijny tort trzeba zapłacić w cukierni najbardziej znanej restauratorki Magdy Gessler.

Warszawski lokal "Słodki Słony" oferuje wiele rodzajów tortów komunijnych np. mascarpone, kajmakowy czy owocowy. Jak usłyszeliśmy od pracownicy cukierni torty nie są sprzedawane na wagę, tylko na porcje.

Porcja tortu jest w cenie od 35 do 41 zł w zależności od smaku. Porcje są duże - zaznacza pracownica cukierni Magdy Gessler.

Dekoracja jest dodatkowo płatna. - Robimy je ze świeżych kwiatów lub owoców. Na 20-porcjowy tort dekoracją będzie kosztowała dodatkowo 200 zł - słyszymy w rozmowie z pracownicą cukierni.

Najtańszy tort komunijny na 20 osób - 900 zł

Tak więc zapraszając 20 gości na przyjęcie komunijne trzeba zamówić 20 porcji tortu. Za najtańszy tort komunijny w cukierni Magdy Gessler zapłacimy więc 900 zł (20 x 35 zł plus 200 zł za dekorację). Jeżeli wybierzemy droższy tort, który kosztuje 41 zł za porcję wówczas za 20 porcji tego deseru z dekoracją zapłacimy 1020 zł.

Należy wspomnieć, że większość cukierni oferuje sprzedaż tortów na kilogramy. Zadzwoniliśmy do kilku innych lokali, ceny wahają się od 65 do 100 zł za kilogram tortu na komunię. Przy takich cenach tort na ok. 20 osób będzie kosztował ok. 200 zł.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Magda Gessler otworzyła sklep internetowy
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić