aktualizacja 

Kupił przyprawy znanej firmy. "Poczułem się oszukany"

18

Ten mężczyzna nie dowierzał własnym oczom. Pan Wojciech, to czytelnik "Faktu", który kupił popularne przyprawy marki Kamis. Planował przyrządzić pyszny posiłek. Czar prysł, gdy w domu przyjrzał się opakowaniu. Nie krył swojego rozczarowania. "Poczułem się oszukany" - powiedział tabloidowi.

Kupił przyprawy znanej firmy. "Poczułem się oszukany"
Zdjęcie ilustracyjne. (Adobe Stock, Bartlomiej Magierowski)

To miało być nowe danie, przyrządzone specjalnie dla rodziny. Pan Wojciech poszedł do sklepu na zakupy. Kupił m.in. przyprawy potrzebne do gotowania potrawy. Postawił na markę Kamis. Dlaczego? Otóż produktów z tej firmy używał już od lat.

Na półce sklepowej szczególnie zainteresowała go seria "Street Food". Wziął więc ostrą przyprawę meksykańską, która idealnie nadawała się do np. tacos-ów. "Fakt" wylicza, że w składzie znalazły się: chili, czosnek, liście kolendry.

Kupił przyprawę Kamis. Srogo się rozczarował

Gdy wrócił do domu, aż zaniemówił z wrażenia.

"Z ciekawości zacząłem się przyglądać opakowaniu. Zerknąłem na gramaturę i się zaczęło... Wyglądała mi na podejrzanie małą, a przecież saszetka była tak samo duża, jak w przypadku innych tej marki. Spojrzałem na te, które mam w szafce i oniemiałem. Poczułem się oszukany" - powiedział "Faktowi".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Liście laurowe nie tylko w kuchni. Sprawdź niezwykłe zastosowanie tej przyprawy

Jak wyjaśnia tabloid, opakowanie przyprawy meksykańskiej (seria "Street Food") zawiera tylko 15 g przyprawy. Natomiast pozostałe produkty, jakie pochodzą z tej samej marki (przykładowo przyprawa do kurczaka po staropolsku) mają po... 25 g.

"To, że gramatura jest niższa wcale nie oznacza, że te przyprawy są tańsze — jest wręcz przeciwnie. W sieci za mieszankę do dań meksykańskich znaleźliśmy ceny oscylujące w granicach od 2,5 zł/15 g. do nawet 3 zł/15 g. Z kolei za te do kurczaka od 1,98 zł/40 g do 2,30 zł/40 g" - zaznacza dziennik.

Firma Kamis komentuje sprawę

"Fakt" zwrócił się z zapytaniem do firmy Kamis, z czego wynika różnica. "Mieszanki przypraw w standardowych saszetkach mają gramatury w przedziale od 12 g do 30 g, w zależności przede wszystkim od składu mieszanki" - napisała dziennikowi Maja Głuśniewska, Project Development Manager z Great Minds, zajmująca się firmą Kamis.

Te bazujące na ziołach są wagowo mniejsze, ponieważ zioła są zazwyczaj lżejsze od innych składników. Na wagę produktu wpływa również intensywność smaku zawartych komponentów – docelowo jedna saszetka przeznaczona jest na jedno użycie, czyli około 4 porcji dania. Natomiast w przypadku mieszanek "Street Food" zostały one stworzone z myślą o 2 porcjach - dodała Głuśniewska.

"Przy mieszankach, zarówno przyprawowych, jak i ziół musimy wziąć również pod uwagę różne koszty składników tworzących całość. Mieszanki «Street Food» odkąd pojawiły się w sprzedaży mają pojemność 15 g — nie uległy zmniejszeniu" - przekazała "Faktowi".

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić