Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Kwota, którą wydali, zaskakuje. "To wszystko, gdy brakuje miejsc w szpitalach"

625
Podziel się:

Kilkanaście milionów ulotek dotyczących podatkowych zmian wprowadzanych w ramach Polskiego Ładu trafi do Polaków. Senator Krzysztof Brejza zapytał rząd o to, ile kosztował ich wydruk i kolportaż. Okazuje się, że całkowity koszt to ponad 4,1 mln zł. - To wszystko, gdy brakuje miejsc w szpitalach - podsumowuje senator.

Kwota, którą wydali, zaskakuje. "To wszystko, gdy brakuje miejsc w szpitalach"
Tylko wydano na wydrukowanie ulotek Polskiego Ładu (YouTube, Twitter)

Ministerstwo Finansów i Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przygotowały kampanię promocyjną Polskiego Ładu. W ulotkach na temat programu skupiają się na zmianach w podatkach. Wyliczają, że w kieszeniach emerytów, rodzin, pracowników i przedsiębiorców zostanie w skali roku kilka tysięcy złotych więcej.

15 mln ulotek o Polskim Ładzie

Na pierwszej stronie ulotki czytamy, że Polski Ład to "niższe podatki i więcej pieniędzy w portfelach Polaków". Autorzy ulotki opisują też tam trzy główne elementy programu — wyższa kwota wolna od podatku, emerytury bez podatku oraz wsparcie dla rodzin.

Ulotek jest bardzo dużo - w sumie ponad 15 mln sztuk.

4,1 mln złotych za ulotki

Senator Krzysztof Brejza wystosował interwencję do prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego z pytaniem o to, jaki jest łączny koszt wydruku takiej ilości materiałów promocyjnych.

W odpowiedzi na zapytanie senatora Piotr Patkowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, napisał, że całkowity koszt związany z drukiem i wysyłką ulotek wynosi obecnie około 4,1 mln złotych. Wylicza, że łącznie wyprodukowano 15 065 363 sztuk takich materiałów promocyjnych.

Senator oburzony

Odpowiedź ministerstwa finansów oburzony senator zamieścił na Twitterze. Podkreśla, że takie pieniądze na reklamy Polskiego Ładu rząd wydaje w czasie IV fali pandemii COVID-19. - To wszystko, gdy brakuje miejsc w szpitalach - podkreślił Brejza.

Zobacz także: Polski Ład nadciąga. Semeniuk: Infolinia już działa. Można dzwonić
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(625)
Gosc
5 miesięcy temu
👎👎👎👎👎👎👎👎👎
Spier.
9 miesięcy temu
Ja oszczędziłem na papierze toaletowym. Ale ten pisowski wyrób nawet w tej kwestii był słaby.
jacek
9 miesięcy temu
moja księgowa mówi ze zamknie interes bo już 80% spółek już zlikwidowało u niej rachunki przenoszą się do czech i w inne miejsca iak irlandia
🙊greg
9 miesięcy temu
gdzieś mam ten polski ład przybyło mi 12 tyś opłat tylko na jednoosobową działalność 920zł tylko zdrowotne , co tam jeszcze wyjdzie w praniu okaże się ze nie będzie już zarobku i trzeba rzucić się do ucieczki za miedze
afrykaner
9 miesięcy temu
nowy ład to więcej kościołów w kaczym dole.
Man ten
9 miesięcy temu
Ja jestem przedsiębiorcą i nie ukrywam i mówię wprost srać Polski Ład pisowski przynoszący same straty dla nas.Trzeba biznesy wyprowadzać np. na Cypr.
xxx
9 miesięcy temu
Za helikoptery też musimy zapłacić miliony których nie otrzymamy z winy rządu . Ale co tam to nie ich pieniądze .
Gosc
9 miesięcy temu
A dlaczego nie można komentować artykułu o Bolku? On też zaczął „drogę lukaszki” od „nocnej zmiany” z tfuskiem i pacynką, ale w pewnym momencie się opamiętał. Ale bolka i tak naród mu nie zapomni.
Uuuuuuuuuuuuu
9 miesięcy temu
W szpitalu zmarł moj ojciec pod respiratorem czyli maszyną która ma pomagać !!!!!! Podobno jest za mało ludzi do obsługi tych sprzętów to się pytam po co podpinać chorego rokującego dobrze ? Przecież to wyrok......
www
9 miesięcy temu
tylko siłowe obalenie pisu
Somo i niezal
9 miesięcy temu
4 mil. - a co to za kwota?. Taką kasę kroi byle polityk samorządowy rok w rok!.
W punkt
9 miesięcy temu
I znowu w Polskim ładzie pieniądze trafią w elektorat PiSu. Czyli w kościółkowych emerytów i mało zamożnych nie zaradnych dzieciorobów żyjących z Socjalu.
Alfred
9 miesięcy temu
Dobry obywatel to taki ktory placi podatki, podatek od podatkow ,kupuje leki i splaca kredyt.....
Agata
9 miesięcy temu
Najwyższy czas aby wsadzić ich do kryminału
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić