Latasz WizzAirem? Jeśli przegapisz zmianę, będziesz dopłacać

3

Już za tydzień w życie wejdą zmiany w systemie latania liniami WizzAir. Pasażerowie będą mieli mniej czasu na odprawienie się online. Jeśli tego nie zrobią - będą musieli zapłacić za odprawę na lotnisku.

Latasz WizzAirem? Jeśli przegapisz zmianę, będziesz dopłacać
WizzAir od 12 czerwca wprowadza zmiany (Pixabay)

Do tej pory z bezpłatnej odprawy online można było korzystać już 48 godzin przed odlotem. Od 12 czerwca to się zmieni. Pasażerowie będą mogli odprawić się bezpłatnie już tylko od 24 do 3 godzin przed odlotem. Odprawy online dokonujemy poprzez aplikację lub stronę internetową przewoźnika. Jeśli tego nie zrobimy w wyznaczonym czasie - będziemy musieli odprawić się na lotnisku. Według informacji na stronie WizzAir cena takiej odprawy to 40 euro za lot (ok. 180 zł).

Wybierasz miejsce? Masz więcej czasu

Skrócenie czasu nie będzie dotyczyło pasażerów, którzy zdecydują się wykupić dodatkową opcję wyboru miejsca podczas zakupu biletu. Te osoby będą mogły dokonać odprawy online od 30 dni do 3 godzin przed planowanym czasem odlotu.

WizzAir to węgierka linia lotnicza. W naszym kraju jest najpopularniejszą, obok Ryanaira i LOTu, linią.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 05.05 Program Money.pl | Czy w Radomiu wylądują tanie linie lotnicze?

Błąd systemu i zniechęceni pasażerowie

W ostatnim czasie głośno było o WizzAirze po tym, jak wielu internautów zakupiło bilety na lot w obie strony za nawet 70 zł. Co prawda węgierska linia lotnicza jest zaliczana do tych tanich, ale niestety - nie aż tak. Przyczyną zakupienia biletów za tak niską cenę miała być awaria systemu 18 maja. Przewoźnik szacuje, że osób, które zakupiły wówczas bilety po zaniżonej cenie, mogło być nawet 80 tysięcy.

I chociaż WizzAir odgraża się, że takie bilety trzeba będzie zwrócić, to eksperci uznają, że w Ogólnych Warunkach Przewozu WizzAir nie zastrzegł sobie prawa odwołania rezerwacji w przypadku problemów technicznych. To oznacza, że jeśli WizzAir odmówi pasażerom lotu - musi się liczyć z pozwami o odszkodowanie.

WizzAir od niedawna lata z Polski do Dubaju, Werony i Malagi. Przewoźnik odwołał natomiast połączenia do Antalyi z rumuńskich miast: Kluż-Nopki i z Bukaresztu oraz relację Mediolan - Abu Zabi.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić