Lidl otwarty również w niedziele? Jasne stanowisko sieci

148

Coraz więcej sklepów wykorzystuje różne sztuczki, by móc działać nie tylko przez sześć dni w tygodniu, ale również w niedziele. Czy do tego grona dołączy Lidl? Jest komentarz przedstawicielki tej sieci.

Lidl otwarty również w niedziele? Jasne stanowisko sieci
Lidl (Getty Images)

Od 2018 roku w Polsce funkcjonuje zakaz handlu. Istnieją jednak pewne luki prawne, które sprawiają, że sklepy mogą otwierać się w niedziele niehandlowe.

W każdą niedzielę działać mogą m.in. placówki pocztowe. W związku z tym sklepy wprowadzają usługi pocztowe, co pozwala im na przyjmowanie klientów nawet wtedy, gdy obowiązuje zakaz handlu.

Business Insider Polska donosi, że Lidl może być następną siecią, której sklepy będą otwarte we wszystkie niedziele w roku. Tutaj też pojawił się pomysł polegający na skorzystaniu z tzw. wyjątku pocztowego w ustawie o zakazie handlu w niedziele.

Niedziele handlowe. Lidl otwarty? Oto komentarz

Portal wirtualnemedia.pl zapytał przedstawicieli Lidla o plany uruchomienia sklepów tej marki we wszystkie niedziele.

Większość sklepów sieci Lidl Polska jest czynna od poniedziałku do soboty przez wiele godzin, najczęściej od 6:00 do 22:00 lub 6:00 do 23:00. W ten sposób klienci mają szeroki przedział czasu na dokonanie zakupów, co również przekłada się na poprawę ich bezpieczeństwa. Sklepy Lidl Polska funkcjonują również podczas niedziel handlowych. Aktualnie rozważamy różne scenariusze - poinformowała wirtualnemedia.pl Aleksandra Robaszkiewicz, szefowa komunikacji Lidl Polska.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić