Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Lidl otwarty również w niedziele? Jasne stanowisko sieci

64
Podziel się

Coraz więcej sklepów wykorzystuje różne sztuczki, by móc działać nie tylko przez sześć dni w tygodniu, ale również w niedziele. Czy do tego grona dołączy Lidl? Jest komentarz przedstawicielki tej sieci.

Lidl otwarty również w niedziele? Jasne stanowisko sieci
Lidl (Getty Images)
bEUvDeGJ

Od 2018 roku w Polsce funkcjonuje zakaz handlu. Istnieją jednak pewne luki prawne, które sprawiają, że sklepy mogą otwierać się w niedziele niehandlowe.

W każdą niedzielę działać mogą m.in. placówki pocztowe. W związku z tym sklepy wprowadzają usługi pocztowe, co pozwala im na przyjmowanie klientów nawet wtedy, gdy obowiązuje zakaz handlu.

bEUvDeGL

Business Insider Polska donosi, że Lidl może być następną siecią, której sklepy będą otwarte we wszystkie niedziele w roku. Tutaj też pojawił się pomysł polegający na skorzystaniu z tzw. wyjątku pocztowego w ustawie o zakazie handlu w niedziele.

Niedziele handlowe. Lidl otwarty? Oto komentarz

Portal wirtualnemedia.pl zapytał przedstawicieli Lidla o plany uruchomienia sklepów tej marki we wszystkie niedziele.

Większość sklepów sieci Lidl Polska jest czynna od poniedziałku do soboty przez wiele godzin, najczęściej od 6:00 do 22:00 lub 6:00 do 23:00. W ten sposób klienci mają szeroki przedział czasu na dokonanie zakupów, co również przekłada się na poprawę ich bezpieczeństwa. Sklepy Lidl Polska funkcjonują również podczas niedziel handlowych. Aktualnie rozważamy różne scenariusze - poinformowała wirtualnemedia.pl Aleksandra Robaszkiewicz, szefowa komunikacji Lidl Polska.
bEUvDeGR
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUvDeHm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(64)
+-&_$#?!+
2 miesiące temu
Ja właśnie się zwolniłem z biedronki nikt mnie nie pytał czy chce pracować w niedzielę mam rodzinę i dla niej chce być a skoro poczta polska ma wolne to dla czego ja mam pracować i wydawać jakieś przesyłki polecone lub paczki to tyle w temacie pozdrawiam
Jaro
3 miesiące temu
Nie pisz bzdur o niedzieli chandlowej dajcie ludziom którzy pracują w marketach odpocząć w niedzielę.
Pracownik Lid...
3 miesiące temu
Skorzystam z komentarzy w stylu - jak ci się nie podoba praca w Lidu w niedzielę to się zwolnij- Właśnie się zwalniam i życzę stania w kolejkach, bo jak inni pójdą w moje ślady, to ciekawe kto was będzie obsługiwał w niedzielę? Już teraz są problemy z pracownikami, a pracy nie ubywa.
bEUvDeHn
Lilka
3 miesiące temu
Przenieście za zawczasu markety w kosmos, bo jeśli się uchowacie to gdzie będziecie kupować w niedzielę?
głos rozsądku
3 miesiące temu
Prawda boli...Dlatego nie ma mojego komentarza.
głos rozsądku
3 miesiące temu
Za chwilę nas i Ziemi nie będzie.Chciwość i głupota nas zgubi.
Gabi
3 miesiące temu
Jeśli sklepy to placówki pocztowe, to dlaczego poczta nie będzie działać również w niedziele
Gosc
3 miesiące temu
Idealna praca dla afgańczyków i Ukraińców.
Gosc
3 miesiące temu
Dlatego Lidl zacznie zatrudniać Ukraińców bo który Polak się na to zgodzi by pracować w niedzielę. Chyba że taki który nie dba o siebie i rodzine
Mmm
3 miesiące temu
Super. Popieram.
Zuzia
3 miesiące temu
Tak będą w niedzielę otwarte Lidl na początek dwa w Kielcach na warszawskiej i krakowskiej i 18 innych w Polsce i będziemy przybijać pieczątki 🙈🙈żenada będą spacery bo co z dziećmi zrobic w taką pogodę jak dziś jak to zwykle w niedzielę handlowe🙈
Niko72
3 miesiące temu
Jak można być takim egoistą myśląc tylko o sobie robiąc zakupy w niedzielę. Pracują tam osoby , które mają rodziny i chcą spędzić z nimi wolny czas jakim jest niedziela. A ludzie którzy nie mogą tego uszanować niech zmienią kraj jeśli nie potrafią uszanować polskiej tradycji jakim jest spędzanie wolnego czasu z rodziną. Ciekawe czy tacy ludzie którzy są za otwartymi sklepami w niedzielę mają gdzieś rodzinę i czy pracują w niedzielę.
Pool
3 miesiące temu
Mam pytanie czy te osoby które piszą że inne kraje mają zamknięte w niedzielę to były za granicą. Wiele innych krajów ma od Pn do So otwarte od rana do 21 lub 22 a niedzielę nie są wolne tylko od 13-18. Poza tym każdy ma wybór niko na siłę w danej pracy nie trzymają.
bEUvDeHf
Marcin z Wars...
3 miesiące temu
SKANDAL
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić