Lotnisko Chopina oferuje drzemkę. Sprawdź, ile trzeba zapłacić

11

Na lotnisku Chopina w Warszawie, podobnie jak na innych takich miejscach na świecie, powstała kapsuła do spania. Wiadomo, ile trzeba zapłacić za taką "usługę".

Lotnisko Chopina oferuje drzemkę. Sprawdź, ile trzeba zapłacić
Lotnisko Chopina oferuje... drzemkę. Sprawdź ile trzeba zapłacić (Facebook, Lotnisko Chopina)

Kilka dni temu na lotnisku Chopina stanęły specjalne kapsuły, które pełnią rolę łóżek i przeznaczone są dla osób, które muszą długo czekać na swój lot. Mało wygodne ławki na lotnisku można zamienić teraz w specjalne miejsce do odpoczynku.

Strefa powstała z myślą o pasażerach podróżujących przez Warszawę w tranzycie, ale dostępna jest także dla wszystkich podróżnych wylatujących z Warszawy do krajów poza strefę Schengen - podkreśla lotnisko Chopina w mediach społecznościowych.

Kapsuły posiadają wygodny materac i mają ponad 220 cm długości, dzięki czemu każdy będzie mógł korzystać z niej komfortowo. W cenie, poza możliwością odpoczynku, otrzymujesz opaskę na oczy, zatyczki do uszu, kapcie, poduszkę oraz koc.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Atak na rosyjską bazę lotniczą. USA pokazały zdjęcia satelitarne
Nie musisz obawiać się o bagaż, pod materacem znajduje się specjalny schowek, w którym zmieści się walizka kabinowa. Podróżni, którzy wykupią nocleg w kapsule, będą mogli również bezpłatnie skorzystać z wysokiej klasy fotelu do masażu - dodaje lotnisko.

Kluczową sprawą jest teraz cena. Pierwsza godzina leżenia w takiej kapsule kosztuje 60 zł. Za dwie godziny trzeba zapłacić 110 zł, a każda kolejna rozpoczęta godzina to kolejne 40 zł do rachunku. Gdyby ktoś chciał w takiej kapsule przespać się przez 8 godzin, zapłaci za to 350 zł.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Nowe udogodnienie na lotnisku Chopina

Nie tylko kapsuła jest nowością na tym lotnisku. W Warszawie stanął także paczkomat InPostu. Lokalizacja nie jest przypadkowa - przy bramkach kontroli bezpieczeństwa. Chodzi o to, by niedozwolone w bagażu podręcznym przedmioty, nie musiały już trafiać do kosza.

Jak wyjaśnia Lotnisko Chopina, taki "pasażer skierowany zostanie do przejścia Fast Track. Tam, po wykupieniu 'szybkiego przejścia', będzie mógł zapakować przedmiot w karton o odpowiednim wymiarze i umieścić go w urządzeniu Paczkomat".

Fast Track to tzw. szybka ścieżka kontroli bezpieczeństwa, dostępna dla pasażerów klasy biznes, posiadaczy odpowiedniego statusu w programach milowych linii lotniczych, albo tych, którzy za taką usługę po prostu zapłacą - cena to 39 zł.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić