aktualizacja 

Ludzie się zagotowali. Spójrzcie na napis przed wejściem do Żabki

467

W mediach co chwilę pojawiają się doniesienia o kolejnych absurdach mieszkaniowych lub drogowych. Teraz pojawił się kolejny — sklepowy. Na jednym z katowickich osiedli powstała Żabka. Jednak zrobić w niej zakupy mogą tylko wybrani.

Ludzie się zagotowali. Spójrzcie na napis przed wejściem do Żabki
Żabka jest tylko dla mieszkańćów osiedla (Adobe Stock, Wykop)

Osiedle mieszkaniowe Dębowe Tarasy zostało zbudowane dwie dekady temu. Znajduje się w rejonie ulic: J. Baildona, Bożogrobców i ks. P. Ściegiennego, na obszarze dzielnicy Dąb. Jest ono położone w pobliżu Parku Śląskiego oraz centrum handlowego Silesia City Center.

Sklep tylko dla wybranych

Jest to osiedle typu zamkniętego, w którym znajduje się kilkaset mieszkań i w budynkach niskich i wysokich. W 2019 roku rozpoczęto modernizację osiedla i dobudowę kolejnych budynków. Miasto Katowice inwestycją bardzo się szczyciło.

Do tej pory w mediach osiedle było chwalone. Dobra lokalizacja i rozwiązania przyjazne mieszkańcom zasługiwały na pochwały. Teraz jednak osiedle zasłynęło z czegoś innego. Na jego terenie powstała Żabka. Ze sklepu mogą skorzystać jednak tylko wybrani.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wystąpiła w TVP. "Patrzyli z politowaniem". Potem Lanberry wszystkich uciszyła

W serwisie Wykop pojawiło się zdjęcie z osiedla Dębowe Tarasy. Widać na nim Żabkę za ogrodzeniem. Na ogrodzeniu powieszono znak: "Sklep Żabka tylko dla mieszkańców osiedla".

Pod zdjęciem pojawiło się dziesiątki komentarzy. Wiele osób oburzyło się tym pomysłem i zakazem dla osób postronnych. Niektórzy wykazali się jednak większym zrozumieniem i pomysł pochwalili.

Ja myślę, że fakt, że będzie to sklep tylko dla mieszkańców, było ustalone jest na etapie otwarcia sklepu, czemu miałoby to być nielegalne?
To nie jest po prostu zamknięte/strzeżone osiedle i losowi ludzie tam nie mogą wejść? Co jest w tym dziwnego? Żabka, otwierając tam sklep raczej wiedziała, na co się pisze.

- czytamy w komentarzach pod zdjęciem zakazu.

Co ciekawe, średnia ocen tej konkretnej Żabki w Google wynosi zaledwie 2,5. Mieszkańcy Katowic skarżą się, iż jest to sklep tylko dla wybrańców. - Tylko dla osób z osiedla, ochrona nie wpuszcza. Mega lipa - piszą. Jak wynika z komentarzy, sytuacja może trwać już od kilku miesięcy.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić