aktualizacja 

Ma 64 lata, mówi o ZUS. Zapytali Grażynę Wolszczak, jaką ma emeryturę

193

64-letnia Grażyna Wolszczak podczas rozmowy z reporterem Pomponika postanowiła otworzyć się na temat finansów. Ujawniła między innymi, że z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) nie otrzyma choćby grosza w ramach emerytury. Jak to możliwe?

Ma 64 lata, mówi o ZUS. Zapytali Grażynę Wolszczak, jaką ma emeryturę
Grażyna Wolszczak podczas gali plebiscytu Wszechmocne (AKPA, AKPA)

W tym roku Grażyna Wolszczak będzie obchodzić 65. urodziny. Polski system emerytalny podpowiada, że już od pięciu lat mogłaby znajdować się na emeryturze. Tak jednak nie jest.

Gwiazda nadal pojawia się w serialu "Na Wspólnej" i nawet nie rozważa rezygnacji z dalszej gry. Poza tym kieruje teatrem Garnizon Sztuki i rozwija się jako bizneswoman.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Grażyna Wolszczak zdradziła, które kobiety ją inspirują 

A dlaczego nie myśli o przejściu na emeryturę? Wolszczak nie ukrywa, że nie ma zaufania do systemu emerytalnego. Właśnie dlatego zabezpieczyła swoją przyszłość w inny sposób - poprzez racjonalne zarządzanie finansami.

Ja od zawsze jestem piekielnie rozsądna. Od kilkudziesięciu lat się mówiło o tym, że system emerytalny musi się w Polsce załamać prędzej czy później, w związku z czym postanowiłam na nim nie polegać i sama starałam się zabezpieczyć tę swoją emeryturę - powiedziała Pomponikowi.

Grażyna Wolszczak nie zamierza płakać w mediach

Popularna aktorka podczas tego samego wywiadu zaznaczyła, że nie czuje żalu do tych, którzy lamentują, że mają niską emeryturę i nie zadbali o to, by się odpowiednio zabezpieczyć. Ona nie zamierza kroczyć taką drogą.

Nie będę płakała w mediach, ale nie każdy jest taki zaradny, więc rozumiem i współczuję tym, którzy płaczą w mediach lub w poduszkę, bo można nie mieć jakiejś wyobraźni w pewnym wieku, albo nie umieć sobie tego wszystkiego zorganizować. Ja jestem zaradna - zapewniła Grażyna Wolszczak.

Ujawniła poza tym, że ma na koncie kilka nietrafionych inwestycji. Choć nie uniknęła finansowych strat, to i tak ma tyle środków, ile potrzebuje na przyszłość.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić