aktualizacja 

Małżeństwo znalazło sposób na "zarabianie". Oszukali na 130 tys. zł

7

To nie mieści się w głowie. 42-latka i 46-latek (prywatnie małżeństwo) z Olsztyna (woj. warmińsko - mazurskie) perfidnie oszukiwali ludzi. Obiecywali swoim klientom wykonanie i montaż mebli kuchennych. Zabierali od nich konkretne zaliczki i urywali kontakt. Zbili na tym niemałą fortunę. W końcu jednak wpadli w sidła mundurowych. Grozi im teraz surowa kara.

Małżeństwo znalazło sposób na "zarabianie". Oszukali na 130 tys. zł
Zdjęcie ilustracyjne. (Adobe Stock)

O sprawie pisze portal "Rmf24.pl". Podaje, że złodziejska para małżonków działała od maja 2021 roku do kwietnia 2022. W ramach własnej działalności gospodarczej proponowała klientom wykonanie i zamontowanie mebli kuchennych (pomimo problemów finansowych, z jakimi się borykała).

Zainteresowane osoby kontaktowały się z małżeństwem, które po podpisaniu umowy i otrzymaniu zaliczek na wskazany numer konta bankowego, nie wywiązywało się ze zobowiązań - czytamy na "Rmf24.pl".

Małżonkowie oszukiwali "na meble kuchenne". Zabrali klientom 130 tys. zł

Zdruzgotani klienci (pochodzący z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego) wielokrotnie próbowali kontaktować się z kłamliwymi usługodawcami. Ci jednak sukcesywnie milczeli. Nie odbierali telefonów. W końcu poszkodowani po kolei zgłaszali się na policję. Składali zeznania przeciwko oszustom.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Handlarz oszukuje klientów i nie wypłaca pieniędzy

Złodziejska para zgarnęła do swej kieszeni z zaliczek łącznie 130 tys. zł. Szczegółowe śledztwo Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie i Prokuratury Rejonowej Olsztyn Południe pozwoliło zebrać niezbite dowody i stworzyć akt oskarżenia wobec 42-latki i jej męża.

Usłyszeli oni w sumie aż osiem zarzutów. Wspomniane pismo wpłynęło już do sądu. Teraz przed rabusiami oczekiwanie na wyznaczenie terminu pierwszej rozprawy. Będą się musieli gęsto tłumaczyć przed wymiarem sprawiedliwości.

Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności - podaje "Rmf24.pl".
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić