aktualizacja 

Masz taki znaczek pocztowy w domu? Może być wart 60 tys. zł

65

Oto znaczek pocztowy z czasów PRL-u, który na portalach aukcyjnych osiąga zawrotne kwoty. Sumka jest na tyle duża, że da się za nią kupić całkiem niezłej klasy auto. Dobrze się przyjrzyj. Jeśli masz go w domu, już możesz zacierać ręce z radości.

Masz taki znaczek pocztowy w domu? Może być wart 60 tys. zł
Ten znaczek jest wart fortunę! (Adobe Stock, Facebook)

O sprawie pisze "Fakt". Tabloid przypomina, że znaczki pocztowe mocno zyskują na wartości, jeśli wydrukowano je w małej ilości egzemplarzy. To jednak nie jest jedyny przypadek. Ceny za znaczki znacznie rosną w górę również, gdy m.in. zawierają one jakiekolwiek błędy w druku np. brak ząbkowania lub literówki. Podobnie sprawa ma się z odwróconym wizerunkiem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dom kopułowy za 330 tys. zł pod klucz. Właściciel zbudował go sam

Okazuje się, że jednym z takich znaczków posiadających błąd jest tzw. "odwrotka bokserów" z 1956 roku. Znaczek wydano z okazji Igrzysk Olimpijskich w Melbourne.

Ten z znaczek pocztowy jest wart fortunę

Na czym polega jego niedoskonałość? Otóż wizerunek sportowców wydrukowano "do góry nogami" w odniesieniu do napisu "Poczta Polska" oraz nominału 20 gorszy. "Bussines Insider" wskazuje, że cała seria zawiera tylko 14 znaczków! Może któryś z nich zawieruszył się w Twoim domu?

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Spotkałam się z teorią, że ktoś zrobił to celowo, zdając sobie sprawę z tego, jakie ceny osiągają znaczki błędnie wydrukowane" - mówiła w rozmowie z RMF FM Agata Kreska z Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu w 2009 roku, gdzie można było oglądać "odwrotkę bokserów".
Trwa ładowanie wpisu:facebook

"Fakt" powołując się na "Bussines Insider" wspomina, że w 1985 roku ten konkretny znaczek kosztował 150 tys. zł. Z kolei w 2010 roku na jednej z internetowych aukcji posiadał cenę wywoławczą 75 tys. zł.

Tabloid robił research i według polskich portali znaczek wyceniany jest obecnie na 60 tys. zł. Co ciekawe bokserzy na znaczku bez błędu w druku kosztują znacznie mniej. - Na jednym z popularnych portali z aukcjami znaleźliśmy po 1500 zł za sztukę - pisze tabloid.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić