Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NKU
|

Mem na księżycu. Kurs dogecoina poszybował do góry

8
Podziel się

Akcje dogecoina poszybowały do góry tak, jak zapowiedzi lotu pierwszego satelita, opłacona kryptowalutą. Za wszystko odpowiada Elon Musk, który chce uwiecznić pierwszego mema w kosmosie.

Mem na księżycu. Kurs dogecoina poszybował do góry
Kurs dogecoina chwilowo prze ku górze. Jeszcze kilka tygodni temu odnotował mocny spadek. (GETTY, VCG)
bETOwnsl

Najpierw w dół, a potem do góry - kurs dogecoina skacze, jak na trampolinie. Najnowszy wzrost notowany jest z powodu Elona Muska, który lot w kosmos chce opłacić... dogecoinem.

Mem na księżycu

W nocy z poniedziałku na niedzielę czasu polskiego Elon Musk opublikował tweeta. "W następnym roku Space X wystrzeli na księżyc satelitę Dog-1. Będzie to pierwsza misja płacona w dogecoinie, pierwszą kryptowalutą w kosmosie, pierwszym memem w kosmosie. Na księżyc!"

bETOwnsn

W poniedziałek rano cena za jeden dogecoin wyniosła 0,53 USD. Jest to wzrost w porównaniu z sobotą 8 maja, gdy akcje poszybowały w dół o 32 proc. - cena za dogecoin spadła wtedy poniżej 0,5 USD.

Zobacz także: Premia za szczepienie? Firmy już płacą pracownikom
bETOwnst

Skąd ten spadek? W weekend cena za jednego dogecoina poszybowała w dół po występie Elona Muska w satyrycznym programie "Saturday Night Live". Szef Tesli żartował z kryptowaluty i nazwał ją "szwindlem".

Ojciec chrzestny kryptowaluty

Jak widać Elon Musk ma wielki wpływ na popularność kryptowaluty. Nie jest to pierwsze wahanie ceny po wypowiedzi biznesmana.

bETOwnsu

Tydzień przed emisją programu szef Tesli w mediach społecznościowych określił się mianem "Dogefather". W tłumaczniu oznacza to ojca chrzestnego kryptowaluty dogecoin. Tego samego dnia kurs wzrósł o 20 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETOwnsO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Unstabilized
7 miesięcy temu
Powinni zrobić SadFrogCoin
Monaca Towa
7 miesięcy temu
Czemu tu są dorośli?! :(
Qwerty
7 miesięcy temu
Głupoty.
bETOwnsP
Coin
7 miesięcy temu
To była tzw noc bez końca. Cały tydzień? To musiała być noc polarna
🚀🚀🚀
7 miesięcy temu
Sprzedaj Doge'a kup Shiba 🚀🚀
Dmdm
7 miesięcy temu
Czy ten kto pisze te teksty potrafi myśleć ?
tiaaaa...
7 miesięcy temu
i teraz weź sobie wyobraź że dostajesz pensję w kryptowalucie, jednego miesiąca zarobisz krocie, drugiego miesiąca ledwo starczy ci na waciki. Nigdy nie masz pewności ile będzie warta twoja pensja w dniu wypłaty. Kryptowaluty to przyszłość... ale wtedy gdy nie będą istniały już tradycyjne waluty.
Nick
7 miesięcy temu
Z poniedziałku na niedzielę ciekawe
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić