Mem na księżycu. Kurs dogecoina poszybował do góry

9

Akcje dogecoina poszybowały do góry tak, jak zapowiedzi lotu pierwszego satelita, opłacona kryptowalutą. Za wszystko odpowiada Elon Musk, który chce uwiecznić pierwszego mema w kosmosie.

Mem na księżycu. Kurs dogecoina poszybował do góry
Kurs dogecoina chwilowo prze ku górze. Jeszcze kilka tygodni temu odnotował mocny spadek. (GETTY, VCG)

Najpierw w dół, a potem do góry - kurs dogecoina skacze, jak na trampolinie. Najnowszy wzrost notowany jest z powodu Elona Muska, który lot w kosmos chce opłacić... dogecoinem.

Mem na księżycu

W nocy z poniedziałku na niedzielę czasu polskiego Elon Musk opublikował tweeta. "W następnym roku Space X wystrzeli na księżyc satelitę Dog-1. Będzie to pierwsza misja płacona w dogecoinie, pierwszą kryptowalutą w kosmosie, pierwszym memem w kosmosie. Na księżyc!"

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W poniedziałek rano cena za jeden dogecoin wyniosła 0,53 USD. Jest to wzrost w porównaniu z sobotą 8 maja, gdy akcje poszybowały w dół o 32 proc. - cena za dogecoin spadła wtedy poniżej 0,5 USD.

Zobacz także: Premia za szczepienie? Firmy już płacą pracownikom

Skąd ten spadek? W weekend cena za jednego dogecoina poszybowała w dół po występie Elona Muska w satyrycznym programie "Saturday Night Live". Szef Tesli żartował z kryptowaluty i nazwał ją "szwindlem".

Ojciec chrzestny kryptowaluty

Jak widać Elon Musk ma wielki wpływ na popularność kryptowaluty. Nie jest to pierwsze wahanie ceny po wypowiedzi biznesmana.

Tydzień przed emisją programu szef Tesli w mediach społecznościowych określił się mianem "Dogefather". W tłumaczniu oznacza to ojca chrzestnego kryptowaluty dogecoin. Tego samego dnia kurs wzrósł o 20 proc.

Autor: NKU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić