Mieszkańcy polskich miast załamani. Tak wysokich czynszów nie mieli nigdy

198

Wielu Polaków z przerażeniem patrzy na nadchodzące miesiące. Opłaty za czynsz w spółdzielniach mieszkaniowych rosną do niespotykanych jak dotąd rozmiarów. Problem dotyczy mieszkańców z różnych części Polski.

Mieszkańcy polskich miast załamani. Tak wysokich czynszów nie mieli nigdy
Opłaty z czynsz mieszkaniowy bardzo wzrosły (Wikimedia Commons)

Wysoka inflacja w Polsce dotknęła wiele dziedzin życia. Podrożały zarówno produkty spożywcze, jak i usługi, czy dobra materialne. Niestety Polacy przekazują alarmujące sygnały dotyczące kolejnych podwyżek opłat za czynsz mieszkaniowy. Jeszcze kilka lat temu tak bardzo czarny scenariusz był nie do pomyślenia.

Portal fakt.pl opisał, jak sytuacja z opłatami wygląda w poszczególnych miastach. Okazało się, że wysoki czynsz mieszkaniowych płacą również mieszkańcy mniejszych ośrodków. Mieszkanka bloku na toruńskim Rubinkowie otrzymała aż 170 złotych podwyżki. Za 48-metrowe mieszkanie, bez gazu i prądu, kobieta płaci niemal 900 zł. Co ciekawe w niedaleko położonym od grodu Kopernika Grudziądzu za podobny metraż płaci się nawet tysiąc złotych.

Płaciłam za czynsz 700 zł z groszami, po podwyżce mam prawie 900 zł. Pomyśleć, że do tego dochodzą nie tylko prąd i gaz, ale też kredyt hipoteczny zaciągnięty na to mieszkanie — opowiada torunianka portalowi fakt.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nazwał polityka PO "cynglem". Odpowiedział na zarzuty

Problem wysokich opłat mieszkaniowych dotyczy również innych polskich miast. Portal fakt.pl podał przykład stawek w gdyńskiej spółdzielni mieszkaniowej. Czynsz wynoszący jeszcze w listopadzie ubiegłego roku 900 zł wyniesie już w lutym 1467 zł. Za podobny metraż na warszawskim Bródnie zapłaci się 1135 zł.

Opłaty są zabójcze dla budżetów polskich rodzin. Sytuacja ma być również krytyczna w Poznaniu. Na tamtejszych osiedlach wysokość czynszu mieszkaniowego znacząco wzrosła. Na Orła Białego jeszcze niedawno czteroosobowa rodzina płaciła 900 zł, a teraz już 1120 zł. Niestety nic nie zapowiada poprawy.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić