Kabajewa pokazała się publicznie. Pochwaliła propagandystów za "walkę"

Rosyjska gimnastyczka Alina Kabajewa, powszechnie uważana za kochankę Władimira Putina wystąpiła na imprezie rocznicowej Nacjonalnej grupy medialnej. Powiedziała, że działalność propagandystów "w niczym nie ustępuje broni wojskowej, w szczególności karabinowi szturmowemu Kałasznikowa".

Kabajewa pokazała się publicznie. Pochwaliła propagandystów za "walkę"
Kabajewa pochwaliła propagandzistów (YouTube)

Obchody 15-lecia Nacjonalnej grupy medialnej były transmitowane na żywo. Podczas imprezy na scenie pojawiła się członkini zarządu grupy Alina Kabajewa, która złożyła życzenia z okazji urodzin. W jej wystąpieniu nie zabrakło tematyki wojennej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wolski o demografii Rosji. "Jedno wielkie oszustwo"

Praca propagandystów "jest bardzo ważna"

Zwróciła uwagę na pracę tzw. dziennikarzy wojskowych, relacjonujących wojnę w Ukrainie, a w praktyce po prostu tworząc kłamliwy przekaz dla prokremlowskich mediów. Kabajewa zapewniła jednak, że ich praca jest dla Rosjan "bardzo ważna".

Praca informacyjna dzisiaj, w warunkach, w jakich żyjemy i walczymy za nasz kraj, jest jak broń wojskowa, a pod względem znaczenia w niczym nie ustępuje karabinowi szturmowemu Kałasznikowa - powiedziała.

"Dziękuję, działamy"

Kabajewa dodała, że rosyjscy "korespondenci wojenni" wiedzą o tym, jak ważna jest ich funkcja. Swoje przemówienie zakończyła słowami: "Dziękuję, działamy!", po czym życzyła sobie i wszystkim "sukcesów" i zniknęła ze sceny.

O związku Kabajewej z Putinem od lat krążą plotki. Rosyjski przywódca nigdy nie przyznał się do związku z Kabajewą. Wiele raportów sugeruje, że 38-letnia gimnastyczka urodziła Putinowi co najmniej dwoje dzieci. W maju Alina Kabajewa została wpisana na listę sankcji Unii Europejskiej "za bliskie relacje z Władimirem Putinem".

Kabajewa w rosyjskiej polityce

Kabajewa ma ukształtowany pogląd na rosyjską politykę. Jej zdaniem liderzy opozycji są "nikczemnikami" i "jak pająki w słoiku pożrą się nawzajem", a najgorszy z nich jest Aleksiej Nawalny, który jest "zwykłym złodziejem i powinien siedzieć w więzieniu".

Od 2007 była deputowaną do Dumy Państwowej z ramienia proputinowskiej partii Jedna Rosja. Pracowała w Komitecie Kultury Fizycznej, Sportu i Spraw Młodzieży. Była gimnastyczka Lajsan Utiaszewa mówiła, że po wejściu na szczyt drabiny społecznej Kabajewa wycofała się z życia społecznego oraz zerwała kontakty z dawnymi koleżankami z drużyny.

Była także współautorką ustaw o zakazie adopcji rosyjskich dzieci przez obywateli Stanów Zjednoczonych i ustawy o obowiązku wpisywania organizacji pozarządowych otrzymujących finansowanie z zagranicy na listę zagranicznych agentów.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić