Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Mieszkania we Wrocławiu za półdarmo. To nie żart

7

Nieruchomość we Wrocławiu za 100 tys. zł? Brzmi wręcz absurdalnie, ale... taki scenariusz jak najbardziej jest możliwy. Wiadomo już, kto za "grosze" może uzyskać swoje własne lokum.

Mieszkania we Wrocławiu za półdarmo. To nie żart
Mieszkania we Wrocławiu za półdarmo. To nie żart (zdjęcie poglądowe) (Getty Images)

Najtańsze mieszkania o bardzo małym metrażu we Wrocławiu to koszt rzędu 200-300 tys. zł. Za większe lokum trzeba zapłacić znacznie więcej. Nawet milion złotych kosztują zaś te nieruchomości, które znajdują się w atrakcyjnej lokalizacji.

Jak nabyć nieruchomość za dużo mniejsze pieniądze? "Fakt" zauważa, że taką możliwość dają licytacje komornicze.

Lokale są atrakcyjne cenowo, a na dodatek niekiedy znajdują się w doskonałej lokalizacji. Kwoty takich mieszkań zaczynają się już od 100 tys. zł - zauważa tabloid.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przerażający widok po pożarze. Skala zniszczeń

Mieszkanie przy ul. Białowieskiej w 11-piętrowym budynku z lat 80. dostępne jest już od 163 500 zł. To niewielki lokal (24 mkw.). Jest jednak w dobrym stanie technicznym, co należy uznać za sporą zaletę.

Lokal o wielkości blisko 66 mkw. ma cenę wywoławczą rzędu 318 tys. zł. Nieruchomość licząca 57 mkw. można nabyć już za niecałe 313 tys. zł.

Licytacja komornicza. Jak kupić mieszkanie?

W licytacji komorniczej uczestniczyć może każda osoba fizyczna czy też prawna. Warto jednak mieć na uwadze to, iż nie może być to bliski dłużnika, ale i komornika.

Jest istotny warunek przystąpienia do przetargu. Chodzi o konieczność zapłaty określonej w obwieszczeniu rękojmi - 1/10 ceny oszacowania.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić