aktualizacja 

Miliony Rosjan właśnie przestało zarabiać. Zostali odcięci

Nawet 54 miliony Rosjan utraciło możliwość zarabiania pieniędzy. Blokada Instagramu to cios wymierzony nie tylko w stronę influencerów, lecz także przedsiębiorców

Miliony Rosjan właśnie przestało zarabiać. Zostali odcięci
Rosjanie zostali odcięci od źródła zarobku (GETTY, SOPA Images, © 2022 SOPA Images)

Jak informuje portal Bankier.pl, nawet 54 mln Rosjan straciło możliwość zarabiania pieniędzy za pośrednictwem Instagramu. Jest to wynik rosyjskiej blokady tej platformy. Jak wskazuje na swoim Twitterze Wojtek Kadryś, ekspert od komunikacji internetowej, nawet 67 proc. rosyjskich użytkowników tej platformy wykorzystywało ją w celach zarobkowych.

Wśród osób, które straciły źródło dochodu znajdują się influencerzy, ale także właściciele małych i średnich biznesów, którzy za pośrednictwem platformy komunikowali się ze swoimi klientami. Według wyliczeń eksperta dla aż 63 proc. osób zarabiających za pośrednictwem Instagramu, było to jedynym źródłem dochodu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Instagram w Rosji został zablokowany po decyzji Roskomnadzoru, organizmu regulującego rynek mediów i usług cyfrowych na terenie Federacji Rosyjskiej. Decyzja jest pokłosiem działań koncernu Meta (właściciela Facebooka i Instagramu) o złagodzeniu polityki wobec mowy nienawiści.

Platformy należące do Meta mają nie reagować na nienawistne komentarze wymierzone w najwyższych przedstawicieli władz Rosji.

Autor: OKT
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić