oprac. Natalia Jasińska| 

Możesz wynająć mieszkanie Ryszarda Riedla. Wiemy ile trzeba zapłacić za noc

80

Ryszard Riedel zmarł w 1994 r. Jednak praktycznie przez całe życie mieszkał w Tychach z rodziną. Ostatnio mieszkanie muzyka pojawiło się w ofercie wynajmu krótkoterminowego. Cena za noc może was zaskoczyć.

Możesz wynająć mieszkanie Ryszarda Riedla. Wiemy ile trzeba zapłacić za noc
Ryszard Riedel (PAP, karolinariedelapartament.com, Jerzy Linder)

Ryszard Riedel to jedna z największych legend polskiej muzyki. Śmiało można stwierdzić, że jest to ikona bluesa. Był on wokalistą grupy Dżem.

W ciągu swojej dwudziestoletniej kariery w zespole stworzył wiele przebojów, które na stałe zapisały się w historii polskiej muzyki. Był autorem takich tesktów jak: List do M.", "Whisky moja żono", czy "Wehikuł czasu".

Bez wątpienia wyjątkowa barwa głosu, chryzma oraz charakterystyczny wygląd sprawiały, że zagościł on w sercach milionów Polaków. Niestety, ale jego życie i zarazem twórczość naznaczona była wielkim bólem. Walczył też z uzależnieniem od używek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Natalia Kukulska o maturze i przyszłości córki

Mieszkanie Ryśka Riedla pojawiło się w ofercie wynajmu krótkoterminowego

Mężczyzna kojarzy się nam również ze Śląskiem. Dzieje się tak, gdyż Rysiek Riedel żył i mieszkał przez wiele lat w Tychach. Mieszkanie muzyka przy ulicy Filaretów 14 przed długi czas było wystawione na sprzedaż, jednak teraz pojawiło się w ofercie wynajmu krótkoterminowego.

Mamy nadzieję, że poczujecie "ten klimat i ten luz" - w miejscu, gdzie tyle się wydarzyło… Pamiątki, które się tutaj znajdują umilą Wam tę sentymentalną podróż i pozwolą poznać Ryśka Riedla jeszcze odrobinę bardziej. Przecież… w życiu piękne są tylko chwile i niech te spędzone w tym miejscu, takie właśnie będą - czytamy na stronie internetowej, gdzie umieszczono ogłoszenie.

Warto dodać, że przez to mieszkanie przewinęło się wielu ciekawych gości, przyjaciół i znajomych muzyka. "Nie zabrakło wśród nich artystów, poetów, malarzy i oczywiście muzyków - jedną z osób mieszkających tutaj przez pewien czas był Jerzy Styczyński - przekazano.

To tutaj też, po latach, zostały nakręcone niektóre ze scen do filmu "Skazany na bluesa". Sam odtwórca głównej roli Tomasz Kot zamieszkał tu przygotowując się do zdjęć - dodano.

Warto nadmienić, że mieszkanie pamięta nie tylko początki zespołu Dżem, ale i grupy Cree, którą założył Sebastian, syn muzyka. - W garażach sąsiadujących z blokiem odbywały się pierwsze próby, a niedaleki plac był miejscem pierwszego publicznego występu (1 czerwca 1994 r.) Sebastiana i zespołu Cree - napisano w ogłoszeniu.

Ile kosztuje jedna noc w mieszkaniu Ryszarda Riedla?

Mieszkanie Ryszarda Riedla ma powierzchnię niespełna 55 m kw. Są tam dwie sypialnie salon, kuchnia, łazienka oraz balkon. W ofercie wynajmu zaznaczono, że apartament posiada w każdym pokoju telewizor.

Jesteście ciekawi ile trzeba zapłacić za jedną noc w tym miejscu? Już wam zdradzamy! Za jednodniowy pobyt trzeba zapłacić 999 zł. Zszokowani?

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić