Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

Musk nie wytrzymał. Ujawnił, jaką kwotę podatku zapłaci

97
Podziel się:

Elon Musk zszokował internautów podając kwotę podatku, którą będzie musiał odprowadzić za swoje biznesy. Według miliardera odda do skarbu państwa więcej, niż którykolwiek Amerykanin w historii.

Musk nie wytrzymał. Ujawnił, jaką kwotę podatku zapłaci
Elon Musk zapłaci fortunę w podatkach (Wikimedia Commons)

Wysokie podatki to zmora wielu przedsiębiorców na całym świecie. Prawdziwą fortunę do skarbu państwa odda w tym roku Elon Musk. Właściciel gigantów takich jak Tesla, SpaceX, czy PayPal napisał o wysokości swoich świadczeń na Twitterze, czym wywołał szok wśród internautów.

Musk uważa, że zapłaci najwyższą kwotę podatku w historii USA. Multimiliarder odda w tym roku do skarbu państwa astronomiczną sumę aż 11 miliardów dolarów. Właściciel Tesli napisał o swoich świadczeniach w odpowiedzi na tweet senator Elizabeth Warren, która zaproponowała, aby zmienić prawo podatkowe tak, aby Elon Musk wreszcie zaczął płacić podatki.

Jeżeli otworzysz swoje oczy na 2 sekundy to uświadomisz sobie, że zapłacę w tym roku więcej podatków, niż którykolwiek Amerykanin w historii - napisał ostro Musk w odpowiedzi do tweeta Warren.

Wysokie podatki dla Elona Muska nie są dziełem przypadku. Multimiliarder skorzystał w 2021 roku z dużej liczby opcji finansowych. Zrealizował prawie 15 milionów z 22,9 milionów opcji na akcje Tesli, które otrzymał w 2012 roku. To właśnie m.in. w związku ze sprzedażą pojawił się u niego tak wysoki obowiązek podatkowy.

Zobacz także: Inicjatywa Dudy. Generał gorzko komentuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(97)
Peter
5 miesięcy temu
WP wyraża zdziwienie? Miliarder A PŁACI PODATKI! Pewnie chory na głowę albo nie chce wpuścić prawników. Tych Naszych, Jedynie Słusznych. A oni przecież by mu POMOGLI...
Były
5 miesięcy temu
Biurokracja kosztuje. Sama produkuje tylko tony nikomu nie potrzebnego zapisanego papieru. Przepisy tak ustawia, żeby je było trzeba co jakiś czas zmieniać. Jeden prawnik przypada w USA na 1000 obywateli.Muszą dać mu utrzymanie.
maras
5 miesięcy temu
Niech tę kasę zapłaci PiSowi. PiS upora się z nią w kilka chwil. Popłaci różne kary a resztę wypłaci tym, którym się po prostu należy.
Taki tam
5 miesięcy temu
A czy przypadkiem jego biznesy nie stoją na hojnych państwowych kontraktach?
Dana
5 miesięcy temu
Tacy bogacze jak on w USA nie placa podatkow.Oni wiedza jak od tego uciec-legalnie
ładna sumka
5 miesięcy temu
przypominam że amerykański bilion to nasz miliard oni tak na 9 zer wołają XD
Ojoj
5 miesięcy temu
Niech zaplaci to uwierze.
Tak
5 miesięcy temu
Jeśli robi się interesy legalnie, to i do wielkości podatku można się przyznać. Nie potrzeba rozdzielczości majątkowej z żoną.
Kecul
5 miesięcy temu
Coś czuję, że za parę lat zostanie prezydentem USA
Rufus
5 miesięcy temu
...tyle że to wciąż mniej, niż powinien płacić wg prawa.
Kowal
5 miesięcy temu
No i bardzo dobrze. Tyle że to 10% jego dochodu. Też chciałbym tyle płacić.
Info
5 miesięcy temu
Ale są takie firmy w USA które nie płacą lub nie płaciły podatku federalnego, a u nas czy firmy zagraniczne płacą tyle ile się należy według prawa finansowego.
ano
5 miesięcy temu
paypal to już jego raczej nie jest
księgowa
5 miesięcy temu
Ciekawe ile pobrał rządowych dotacji?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić