aktualizacja 

Na konto ukraińskiej armii wpłynęła fortuna. Kto wpłacił? Nie wiadomo

Wołodymyr Zełenski nie ukrywa, że Ukraina rozpaczliwie potrzebuje pomocy ze strony zachodnich państw. Prezydent najechanego przez Rosję kraju podkreśla, że jego armii przyda się więcej broni. Anonimowy darczyńca odpowiedział na ten apel. Był bardzo hojny.

Na konto ukraińskiej armii wpłynęła fortuna. Kto wpłacił? Nie wiadomo
Anonimowy darczyńca postanowił wesprzeć ukraińskich żołnierzy hojną darowizną (Getty Images, 2022 Anadolu Agency)

Dramat mieszkańców Ukrainy poruszył miliony osób z całego świata. Wśród nich nie brakuje znanych osobistości, które postanowiły użyć swoich wpływów, aby przekonać fanów do wsparcia finansowego zarówno cywilów, jak i żołnierzy.

Atak na Ukrainę. Hojna darowizna dla ukraińskiej armii

Jak informuje portal NEXTA, kolejna osoba postanowiła wesprzeć finansowo ukraińskich żołnierzy. Jednak ten przypadek przekazania darowizny został nagłośniony przez media ze względu na nietypową wysokość wpłaty.

Okazało się, że darczyńca przekazał na rzecz armii najechanego kraju aż... milion dolarów (ponad 4 mln 480 tys. zł). Mimo tak wielkiej hojności poprosił o zachowanie jego tożsamości w tajemnicy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Hojny darczyńca otrzymał podziękowania od Oksany Markarowej. Obecna ambasador Ukrainy w Stanach Zjednoczonych wystosowała oficjalny list, w którym podziękowała anonimowemu wspierającemu i podkreśliła, jak wiele jego pomoc znaczy dla jej rodaków.

Twoja hojność pozwoli na wsparcie naszych żołnierzy i ich bliskich, ponieważ wciąż robimy wszystko, co w naszej mocy, aby położyć kres zbrodniom wojennym i przywrócić pokój na Ukrainie – napisała ambasador w oficjalnym liście.
Zobacz także: Zobacz też: Myśliwce z Polski dla Ukrainy? "Jest to możliwe"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić