Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MDO
|

Na stacji paliw przeżyjesz szok. Wiadomo, co dokładnie czeka kierowców

24
Podziel się

1 lutego obowiązywać zacznie Tarcza Antyinflacyjna 2.0. Wpłynie ona między innymi na ceny paliw. Okazuje się, że benzyna i diesel mają stanieć nawet o 70 groszy na litrze, a LPG o około 40 groszy!

Na stacji paliw przeżyjesz szok. Wiadomo, co dokładnie czeka kierowców
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Spadki cen na stacjach będą wiązać się z obniżką VAT-u na paliwa z 23 do 8 proc. Dzięki temu ceny znów mają kształtować się w okolicach 5 złotych - w przypadku Pb i ON. Autogaz z kolei znów ma mieć dwójkę z przodu.

Już od 1 lutego na 6 miesięcy wdrażamy kolejne rozwiązania. Z 23 proc. na 8 proc. chcemy obniżyć VAT na paliwo - mówił premier Mateusz Morawiecki na specjalnej konferencji prasowej.

Pierwsze obniżki już za kierowcami. 20 grudnia rząd obniżył bowiem akcyzę na paliwa. Od 1 stycznia stacje zostały natomiast zwolnione z podatku od sprzedaży detalicznej.

To sprawiło, że ceny podstawowych paliw spadły do około 5,7 zł/l. Autogaz zbyt mocno nie staniał, jednak od lutego będzie lepiej.

Tarcza Antyinflacyjna 2.0. Taniej nie tylko na stacjach

Po wdrożeniu Tarczy Antyinflacyjnej 2.0 mniej mamy płacić również za żywność.

Do zera obniżamy VAT na żywność. Roczny koszt tego rozwiązania to może być 6-7 mld zł, ale jest to bardzo ważne i apeluję do wszystkich przedsiębiorców, którzy handlują produktami żywnościowymi o obniżenie cen o 5 zł - zaznaczał szef rządu.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
Wyborca
1 tyg. temu
Konfederacji noty idą w górę ,a PiSPO wychodzi z założenia utrzymać władzę za wszelką cenę
Wyborca
1 tyg. temu
Konfederacji noty idą w górę ,a PiSPO wychodzi z założenia utrzymać władzę za wszelką cenę
edek
1 tyg. temu
Po tyłkach dostaną znów firmy transportowe i inne gałęzie działalności gosp. bo oni rozliczają się kwotą netto, Vat-tylko przekazują jako pośrednicy, ceny netto będą rosnąć na pewno nie pojdą w dół, znów manewr dla ciemnogrodu, kiełbasa wyborcza, głośno krzyczeć vat obizyli,a nie wspominać o gazie,prądzie,opale..
anlaityk
1 tyg. temu
powinni wziąć średnią cenę ze stycznia 2022 i tę cenę pomniejszyć o 15%, i to powinno być udokumentowane w JPK żeby nie było przekrętów. w rezultacie będzie tak że mimo pomniejszenia podatku o 15% sklepy dorobią sobie na czysto te 15%
Cwaniaczki
1 tyg. temu
Wczoraj dziwnym trafem paliwo na stacji Orlem poszlo do gory o 3 grosze wiecej na litrze. Do konca stycznia paliwo bedzie po 5,90 - 6,00zl . Od pierwszego opuszcza do 5. 50 i bedzie taka cena jak dwa tygodnie temu.
Na pewno nie ...
1 tyg. temu
No bo patrzcie, to trochę jak z tymi obniżkami w black friday. Najpierw podniosą cenę z 350 na 700 na parę dni, a potem obniżają na 450, a ludzie szczęśliwi, że się dali w konia zrobić.
#65
1 tyg. temu
Odkąd rządzi PiS za każdym razem przeżywam szok.
realPolitic
1 tyg. temu
Mam nadzieję że Polacy to rozsądny naród doświadczony już historią i są w blokach startowych do stacji bo później może być za późno!
gość
1 tyg. temu
A powinna kosztować 4,50 zł maksymalnie, bo wszystko POWYŻEJ to tylko ZŁODZIEJSTWO PiS!
byływyborcapi...
1 tyg. temu
pożyjemy zobaczymy
Polexit
2 tyg. temu
Aaaa to tylko paliwo a już myślałem że hot dogi podrożeją
Gość
2 tyg. temu
Jak dobrze że namy takiego wspaniałego premiera wspaniały rząd żeby tylko jeszcze jarek odstawił leki to będzie pięknie no i jeszcze pań glapiński ten to dopiero jest naćpany
Tak tak
2 tyg. temu
Plandemia wałem nr 1. Nowy ład to wał nr 2.....
Lotos
2 tyg. temu
Spokojnie od 1 lutego baryłka ropy pójdzie cenowo do góry i żadne paliwo nie stanieje.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić