Na stacji paliw przeżyjesz szok. Wiadomo, co dokładnie czeka kierowców

36

1 lutego obowiązywać zacznie Tarcza Antyinflacyjna 2.0. Wpłynie ona między innymi na ceny paliw. Okazuje się, że benzyna i diesel mają stanieć nawet o 70 groszy na litrze, a LPG o około 40 groszy!

Na stacji paliw przeżyjesz szok. Wiadomo, co dokładnie czeka kierowców
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Spadki cen na stacjach będą wiązać się z obniżką VAT-u na paliwa z 23 do 8 proc. Dzięki temu ceny znów mają kształtować się w okolicach 5 złotych - w przypadku Pb i ON. Autogaz z kolei znów ma mieć dwójkę z przodu.

Już od 1 lutego na 6 miesięcy wdrażamy kolejne rozwiązania. Z 23 proc. na 8 proc. chcemy obniżyć VAT na paliwo - mówił premier Mateusz Morawiecki na specjalnej konferencji prasowej.

Pierwsze obniżki już za kierowcami. 20 grudnia rząd obniżył bowiem akcyzę na paliwa. Od 1 stycznia stacje zostały natomiast zwolnione z podatku od sprzedaży detalicznej.

To sprawiło, że ceny podstawowych paliw spadły do około 5,7 zł/l. Autogaz zbyt mocno nie staniał, jednak od lutego będzie lepiej.

Tarcza Antyinflacyjna 2.0. Taniej nie tylko na stacjach

Po wdrożeniu Tarczy Antyinflacyjnej 2.0 mniej mamy płacić również za żywność.

Do zera obniżamy VAT na żywność. Roczny koszt tego rozwiązania to może być 6-7 mld zł, ale jest to bardzo ważne i apeluję do wszystkich przedsiębiorców, którzy handlują produktami żywnościowymi o obniżenie cen o 5 zł - zaznaczał szef rządu.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić