Nie wypłacisz pieniędzy, nie zapłacisz kartą. Lepiej się przygotuj

77

Planując weekend warto mieć pod ręką nieco gotówki. Zwłaszcza tej fizycznej w portfelu, bo w najbliższych dniach szereg banków zapowiedział prace serwisowe. Oznacza to, że w wybranych godzinach nie wypłacimy gotówki z bankomatu, nie zapłacimy kartą ani nie zrobimy przelewu. Oto szczegóły.

Nie wypłacisz pieniędzy, nie zapłacisz kartą. Lepiej się przygotuj
Nie wypłacisz pieniędzy, nie zapłacisz kartą. Lepiej się przygotuj (Adobe Stock, Sandnes)

Możliwość płacenia kartą sprawia, że coraz częściej zapominamy o posiadaniu gotówki w portfelu. Musimy mieć jednak na uwadze, że banki muszą co jakiś czas przeprowadzać prace serwisowe na swoich serwerach. To z kolei prowadzi do czasowego zablokowania pewnych funkcji - takich jak możliwość wyciągnięcia gotówki z bankomatu, zlecenie przelewu czy zapłacenia kartą.

Nie wypłacisz pieniędzy, nie zapłacisz kartą. Lepiej się przygotuj

W nocy z 18 na 19 listopada nastąpi przerwa techniczna w mBanku. W informacji przesłanej przez firmę czytamy, że od godz. 0.00 do godz. 2.00 nie będzie można zrobić przelewu na telefon BLIK oraz przelewu ekspresowego. Od godz. 2.15 do godz. 7.15 nie zapłacimy też kartą i nie wypłacimy gotówki z bankomatu.

Problemy czekają też osoby dokonujące zakupów w internecie. Od godz. 2.00 do godz. 9.00 niemożliwe będzie zapłacenie za zakupy w sieci, zalogowanie się na swoje konto bankowe i w aplikacji mobilnej, a także złożenie wniosku. mBank podkreśla, że podczas prac serwisowych konsultanci mLinii nie będą mieli wglądu w dane klientów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Prezydent złamie Konstytucję? "Wie, kto ma większość"

Również bank Pekao zapowiedział czasowe wyłączenie swoich usług. W nocy z 17 na 18 listopada od godz. 23.30 do godz. 6.00 nie będzie można zalogować się do serwisu Pekao24, skorzystać z aplikacji PeoPay i platformy eTrader Pekao. Niedostępna dla klientów będzie też aplikacja PeoPay KIDS.

Z kolei 19 listopada od godz. 20.00 do godz. 22.00 należy liczyć się z przerwą w dostarczaniu powiadomień dotyczących: autoryzacji, wpływie na konto, zrealizowanych zleceniach stałych, poleceniach zapłaty i zrealizowanych operacjach BLIK. Karty oraz bankomaty będą działać prawidłowo.

Autor: ŁKU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić