Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Niedziela handlowa. Czy 27 czerwca zrobimy zakupy?

75
Podziel się:

W związku z wprowadzonym przez rząd zakazem handlu w ostatni dzień tygodnia tylko wybrane niedziele w roku są handlowe. Czy 27 czerwca sklepy są otwarte? Odpowiadamy na pytania, które pojawiają się w głowach Polaków w przeddzień ostatniej niedzieli czerwca.

Niedziela handlowa. Czy 27 czerwca zrobimy zakupy?
Zdjęcie poglądowe (Getty Images)

Jeszcze w roku 2018 rząd wprowadził dni wolne od handlu. W roku 2018 roku mogliśmy zrobić zakupy tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca, w 2019 - już tylko w ostatnią niedzielę, a od roku 2020 w kalendarzu zostało tylko siedem niedziel wyłączonych z zakazu handlu.

Zakupy można zrobić jedynie w ostatnią niedziela stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia. Sklepy będą też otwarte w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i niedziela poprzedzającą Wielkanoc. Mamy jednak dobrą wiadomość - najbliższa niedziela - 27 czerwca - jest jedną z nich!

27 czerwca - niedziela handlowa. Jakie sklepy będą otwarte?

Oznacza to, że w najbliższą niedzielę czynne będą wszystkie sklepy - zarówno spożywcze, jak i odzieżowe, meblowe czy przemysłowe.

Otwarte będą też wszystkie galerie handlowe. Niedziela handlowa to dobra okazja do wybrania się na zakupy, ponieważ duże sieci oferują tego dnia sporo okazji i promocji.

Niedziele handlowe 2021. Kalendarz

Przypominamy też, kiedy jeszcze w tym roku możemy spodziewać się otwartych sklepów w niedzielę. W 2021 roku jest łącznie 7 takich możliwości. Sklepy w niedzielę są otwarte:

  • 31 stycznia 2021 r.,
  • 28 marca 2021 r.,
  • 25 kwietnia 2021 r.,
  • 27 czerwca 2021 r.,
  • 29 sierpnia 2021 r.,
  • 12 grudnia 2021 r.,
  • 19 grudnia 2021 r.

Niedziele niehandlowe. Gdzie zrobimy zakupy?


W pozostałe niedziele wszystkie sklepy pozostaną zamknięte. Ustawa przewiduje jednak sporo wyjątków. Z zakazu wyłączone są sklepy on-line, małe osiedlowe sklepy, stacje benzynowe, piekarnie, lodziarnie, cukiernie, kwiaciarnie, apteki i punkty apteczne, sklepy z pamiątkami i dewocjonaliami.

Zakupy w każdą niedzielę można też zrobić na dworcach czy lotniskach. Zakaz handlu w niedzielę nie dotyczy również placówek handlowych, gdzie za ladą stanie właściciel. Poza tym otwarte mogą być też placówki pocztowe, z tej luki prawnej korzystają m.in. Żabka i Kaufland, dlatego sklepy tych sieci w niedzielę są otwarte.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(75)
danny
rok temu
mnie się i tak nadal w pale nie mieści, że przy- podobno- swobodzie prowadzenia działalnosci gospodarczej rząd zakazuje otwierania legalnie działających i płacących podatki bieznesow. Bo lockdown, bo nie taka niedziela, bo coś tam. Ot, jak za komuny, zwykłą decyzją administracyjną nie pozwala się komuś legalnie zarabiać kasy. Mam wrażenie, że konstytucja po raz kolejny jest pukana
historyk
rok temu
Niedziela nie jest ostatnim tylko pierwszym dzniem tygodnia a tak w ogole to ani za Adolfa ani za Jozefa nie bylo takich ograniczen. Dopiero terasz za Jaroslawa.
www
rok temu
Stacje benzynowe, Poczta, Hotele, Radia, Telewizje, Teatry, Uczelnie niestacjonarne, Kina, Restauracje, Lotniska, PKP, Autobusy, TIR-y, Policja, Ochrona, Wojsko, Elektrownie, Wodociągi, Oczyszczalnie, Straż Pożarna, Służba Zdrowia, Rolnicy pracują w światek i piątek. Mnóstwo ludzi pracuje w weekendy ale sklepy nie mogą.
Iwona
rok temu
Ludzie! Jak śmiecie robić zakupy w niedzielę, albo w ogóle cokolwiek robić zamiast siedzieć w kościele! Jak wam nie wstyd, przecież nasz dyktator powiedział wyraźnie - w każdą niedzielę do kościoła marsz! Macie siedzieć w tym kościele cały dzień, do jasnej ch...czego nie rozumiecie? Ludzie pracujący na stacjach benzynowych, dworcach i lotniskach, a także lekarze i pielęgniarki pracujący w niedzielę, wszystkie służby w pogotowiu - jak wam nie wstyd? Boga się nie boicie? Przecież powinniście być w kościele, a wy dyżury jakieś robicie? Wstyd mi za was! Strażacy - wy do roboty nic lepszego nie macie, tylko pożary jakieś gasić w niedzielę??? Wstydźcie się! Jarosław powiedział WYRAŹNIE - niedziela jest od siedzenia w kościele!!! Dlaczego samoloty latają w niedzielę, ja pytam? Dlaczego dyżurny komisariatu cały dzień wisi na telefonie??? Dlaczego w ogóle światła działają w mieście, a jakiś bezbożnik siedzi na monitoringu cały czas? Lekarze, strażacy, policjanci, kontrolerzy i wszelkie inne służby - jesteście zakałą naszego katolickiego kraju! Bóg was rozliczy za to, że nie byliście na kazaniu księdza pedofila w ostatnią niedzielę! Nasz dyktator "obronił" heroiczną pracę w niedzielę wszystkim sprzedawcom, ale wam NAKAZAŁ siedzieć na stanowiskach w tym dniu! Macie za to super płacone??? HEHHEHHEHE hehehehhe..... Jesteście robakami, bo tak zapowiedział Jarosław. Zostaliście zdyskryminowani i MUSICIE harować w niedzielę za darmo! My, wyborcy PiS żądamy, aby każdy sprzedawca miał wolne, bo do kościoła trza iść, a trochę głupio jak sklepy otwarte. Ale wy robaki wszelakie - musicie harować, bo tak wam prezes kazał! I tak oczekujemy! Niech tylko jakiś lekarz spróbuje mnie nie przyjąć w niedzielę! Czarnuchami zostaliście na własne życzenie! Oby prezes konał w niedzielę, a jego lekarz w kościele siedział :))) TTTTFUUUUUU!!!! Wyborca PiSu to gorszy szatan niż sam PiS!
Onnna
rok temu
Ja zawsze w robocze niedziele chodzę do galerii. Kupuję ubrania, buty, co mi potrzeba. Wtedy mam wolne i nie muszę się śpieszyć robiąc zakupy. Potem idę na obiad w jakiejś restauracji. Idę do kawiarni, na lody, umawiam się z przyjacielem. Do kościoła i tak nie chodzę.
Dalej
rok temu
Wydaje się, że naszym kraju niedziela jest pierwszym dniem tygodnia mimo, iż ma być, co do zasady, dniem wypoczynku po 5 dniach pracy. Poniedziałek został pierwszym dniem tygodnia przez lubiany przez wszystkich ustrój socjalistyczny a później tzw. "komunistyczny". To był mądry logiczny ruch zgodny nawet z przekazem Starego testamentu : "pan Bóg przez 6 dni tworzył świat a siódmego odpoczywał"
Kuba
rok temu
Ksiądz pracuje w niedziele i nie narzeka.
Jacuś
rok temu
Tylko ktoś wyjątkowo nieudolny będzie siedział w sklepie zamiast wykorzystać niedzielę na wypoczynek poza miastem.
ojciec
rok temu
Wystarczy otworzyc sklepy 1 raz w tygodniu kupuj i zegnaj 'do KOSCIOLA tylko modlitwa Cie wyzwoli.
ad vocem
rok temu
Brawo Łukaszenka.Jeszcze stosunki dyplomatyczne z Rzeczypospolitą nie zerwał.Białoruś to piękny kraj.Dobre miejsce na urlop.Nie drogi i spokojny urlop.A teraz nawiedzeni niech hejtują.
omek
rok temu
Rozmawiałem z Panią z Kauflandu dziś sobota jutro niedziela w pracy. Za to w poniedziałek wolne... Nic więcej kasy za to że ludzie którzy nie wiedzą co ze sobą zrobić będą na niedzielnym spacerku w sklepie...
hokoloko
rok temu
Dyktator pispaństwa zezwala zrobić zakupy, co za szczęście w zniewolonym kraju!!!
Cadyk Melhiz
rok temu
Co zrobimy? Zwalimy konia.
ZOFIA PIS
rok temu
W NIEDZIELE WSZYSCY POLACY MAJOM BYĆ W KOŚCIELE A NIE W SUPERMARKECIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić