Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Niedziele handlowe 2022. Czy dziś sklepy są otwarte?

10
Podziel się:

Przed nami czwarta niedziela roku 2022. Czy będzie handlowa i uda nam się zrobić dziś zakupy?

Niedziele handlowe 2022. Czy dziś sklepy są otwarte?
Zdjęcie obrazowe. (Pixabay)

23 stycznia to czwarta niedziela 2022 roku. Od kilku lat w Polsce obowiązuje zakaz handlu tego dnia. Czy ten dzień będzie wyjątkiem od tej ustawy? Niestety wszyscy ci, którzy planowali w tę niedzielę zakupy, będą musieli je odłożyć. Najbliższa niedziela handlowa przypada 30 stycznia.

W tym roku nie ma co nastawiać się na niedzielne zakupy. Rząd zaplanował dla nas jedynie siedem niedziel handlowych na całe dwanaście miesięcy. Ze względu na święta aż dwie będą w kwietniu i dwie w grudniu. Jedna niedziela handlowa będzie w czerwcu i jedna w sierpniu.

Mimo wszystko niektórym sieciom udało się obejść zakaz handlu. Biedronka, Żabka czy Lidl funkcjonują jako placówki pocztowe. W niedzielę można więc odebrać paczkę i zrobić większe zakupy. Niestety tak będzie tylko do końca tego miesiąca.

Od 1 lutego wchodzi w życie nowa ustawa. Pozwala ona na otwieranie się "placówkom pocztowym" w niedzielę pod warunkiem, że 40 proc. przychodu pochodzi właśnie z usług pocztowych. Więcej piszemy o tym tutaj: Rewolucja w zakazie handlu. Wszystko zmieni się 1 lutego

Zobacz także: Piąta fala rośnie w siłę. Lekarz apeluje do Polaków
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
To mój nick
4 miesiące temu
Co im tak zależy na zmykaniu marketów w niedziele? szkoda, mogłem iść rano, 5 ludzi w sklepie, pełen luz.
patron
4 miesiące temu
Mam nadzieję, ze jak rząd się zmieni, to ktoś pójdzie po rozum do głowy i tak stworzy pewne zasady kodeksu pracy, że sklepy w niedziele będą czynne (gospodarka tego potrzebuje), równocześnie zapewniając odpowiednie wynagrodzenie za pracę. Niedziele niehandlowe to jedna z największych głupot ostatnich lat.
Emeryt
4 miesiące temu
Nowa regulacja ma skorygować ustalenia pomiędzy Rydzykiem a właścicielem sieci Żabka. Za pieniądze na jego fundacje wprowadzono do ustawy furtkę do otwierania "placówek pocztowych". Szef amerykańskiej firmy do której należy Żabka sam to ujawnił w wywiadzie prasowym. Najpierw stosowała to Żabka, ale gdy skopiowały to sieci handlowe fasadowe ograniczenie stało się zbyt oczywiste.
debata
4 miesiące temu
Kochani, już w sobotę debata pomiędzy pastorem zboru Kościoła Nazarejczyka a pastorem zboru Kościoła Chrystusa. Temat dysputy, wolna czy handlowa, nie ma znaczenia? Zapraszamy.
Jags.🤣
4 miesiące temu
Nie piszcie głupot wszyskie markety są otwarte może po za dino.
§.......
4 miesiące temu
Jest jeden problem,polacy nie maja pieniedzy.
kakaduczek
4 miesiące temu
Takie ustawy forsuje opcja kościelna - myślą, że ludzie zaczną chodzić do kościoła. NIE Nie zacznę.
Karol W.
4 miesiące temu
Nie ważne co zrobią ludzie i tak mają wywalone w kościół. Można już by było skończyć z tymi zabobonami i uznać niedzielę jako normalny dzień tygodnia.
pawel-
4 miesiące temu
ja do kościoła nie chodzę ...
pawel-
4 miesiące temu
konstytucja art. 20 -wolność działalności gospodarczej - ???
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić