Wróć na
Mateusz Domański
|

Niedziele handlowe. Zakaz zostanie zniesiony? Powstał projekt ustawy

25
Podziel się

Pracodawcy działający w Radzie Dialogu Społecznego stworzyli projekt ustawy zawieszającej zakaz handlu w niedziele. Miałby on zostać zniesiony na czas ogłoszenia pandemii koronawirusa i pół roku po jej zakończeniu. Czy te regulacje wejdą w życie?

Niedziele handlowe. Zakaz zostanie zniesiony? Powstał projekt ustawy
Chcą zniesienia zakazu handlu w niedziele (Pixabay)
bCXLztWZ

Teraz toczą się rozmowy na forum Rady Dialogu Społecznego. Pracodawcy usiłują przekonać stronę związkową do tego, że ustawę warto poprzeć. Jeśli będzie zgoda dwóch stron, prościej będzie naciskać na rząd.

"Dziennik Łódzki" pisze, że pracodawcy podkreślają, iż "zasadniczym celem projektu jest ochrona miejsc pracy". To również odpowiedź na gospodarcze i zdrowotne skutki COVID-19.

Sklepy będą wypraszać klientów bez maseczek? "Nie zgadzamy się na kary"

bCXLztXb

Niedziele handlowe. Chcą zniesienia zakazu

Pracodawcy jasno stoją przy tym, że ze względu na koronawirusa zakaz handlu w niedziele powinien zostać czasowo zniesiony. Już na początku czerwca apelowało o to dziewięć organizacji przedsiębiorców.

Każdy impuls, który pozwoli branży handlowej nadrobić straty, jest dziś na wagę złota - twierdzą przedsiębiorcy, cytowani przez "Dziennik Łódzki".

Panuje przekonanie, że zniesienie zakazu handlu kojąco wpłynie na gospodarkę. Póki co trudno stwierdzić, jak na tę propozycję zareaguje rząd. Na pewno przekonanie władz nie będzie łatwe.

Czytaj także:

bCXLztXh
bCXLztXC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(25)
Tomasz11
miesiąc temu
Co za bzdura. Znam osobiście kilku właścicieli firm handlowych zwłaszcza spożywka,art. budownictwa , wyroby spirytusowe,apteki zanotowały wzrost rok do roku nawet o 200%. Człowiek związany z handlem od ponad 30 lat powiedział" Jak pracuje to takich obrotów nie pamiętam. Szef właśnie jedzie odebrać z salonu nowe BMW. ".Branże które naprawdę ucierpiały to : hotelarstwo,gastronomia,branża artystyczna. Reszta zarobiła kokosy za te cztery miesiące.
gość
miesiąc temu
to urzędnicy niech też w niedzielę idą do pracy. dlaczego pracownicy sklepów nie mogą w niedzielę oczyścić się że stresu czy zarazili się czy nie. do zwykłyćh obowiązków codziennie dochodzi i ten. ludzi w sklępach codziennie przewija się wielu a tu ktoś jeszcze kombinuje przy niedzielach.
Dany
miesiąc temu
To niech pracodawcy idą w niedzielę pracować bo panie na kasie też mają rodziny i życie. A ponoć niewolnictwo zostało zniesione.
bCXLztXD
Bjkk
miesiąc temu
Brednie do kwadratu ..... bezrobocie nie ma nic wspólnego z galeriami które i tak mają nieźłe utargi w tygodniu ... presja biedry i Lidla widać od samego początku tej zmiany ...
Piotr
miesiąc temu
Wielka głupota przywracać niedziele handlowe jest wyzysk pracodawcy mam nadzieję że związek zawodowy jest po stronie pracownika
Najnowsze komentarze (25)
ROZSADNY
miesiąc temu
USTAWOWO PRACOWNIK MOZE PRACOWAC 1 JEDNA NIEDZIELE W MIESIACU I 1 JEDNA NIEDZIELA W MIESIACU OTWARTE SKLEPY I PRAWIE WSZYSCY ZADOWOLENI I TYLE W TEMACIE
regreg
miesiąc temu
Akurat handlowców mi nie żal. Nie stanęli po stronie społeczeństwa i konkretnych klientów, to niech sobie kiszą ten towar.
2222
miesiąc temu
"towarzyszu" domański, zajmij się czymś pożytecznym zamiast wypisywać dyrdymały od których powstrzymywano się nawet podczas okupacji radzieckiej.
Ryś🙏
miesiąc temu
To nie przejdzie , biskupi utrącą . Oni ciągle wierzą , że zamiast do sklepów i galerii ludzie pójdą do kościołów. Chociaż szansa na złapanie wirusa w sklepie jest jednak mniejsza niż w kościele.
ona
miesiąc temu
Wszystkie dni powinny być handlowe
antypis
miesiąc temu
A co na ten temat ma do powiedzenia episkopat polski i jego boscy członkowie? Czy Bóg ustami swoich "wybrańców" przemówił już i udzielił zezwolenia? Przecież niedziela to dzień tacowy, a nie handlowy. Przecież pomazańcy boscy muszą za coś żyć, a oni jak dziady (czyli zwykli obywatele) żyć nie będą.
wer
miesiąc temu
Miejmy nadzieję że nie wejdą. "Pracodawcy" jak chca w niedzielę pracować mogą sprzatać lasy.
Mmmmm
miesiąc temu
Bzdura totalna,pracodawcy mają szansę popracować w niedzielę za ladą,bardzo proszę,niech ratują swój biznes,nie zauważyłam aby małe sklepy były pozamykane w niedzielę,chyba chodzi o zagraniczne sieci jednak
bCXLztXv
Andzia
miesiąc temu
Ludzie opamiętajcie się ,przecież każdy może zrobić zakupy od Pn do Soboty czy nie starczy Wam czasu? - wątpię a Wy chcecie nam jeszcze Niedzielę zabrać? Ja jestem pracownikiem supermarketu ruch jak w przysłowiowym Rzymie ,ludzi do pracy brak ,pracujemy non stop w tych maseczkach oddychac się nie da,rodziny widujemy od wielkiego dzwona,człowiek wychodzi do pracy dzieci śpią,wraca dzieci śpią,po drugie samowola tychże dzieci a potem problem bo kto ich wychowuje- ulica ,i pretensje do rodziców bo kogo oni wychowują ,a jak mają ich wychowywać jak rodziców nie na w domu bo tyrają,poza tym niech będzie solidarnie jak wszyscy to wszyscy pracują wtedy w Niedzielę ,dlaczego tylko my pracownicy sklepów,galerii i innych branż mamy nabijac kabzę tym dyrektorom,kierownikom i innym ,gdzie tu jest sprawiedliwość,najlepiej powiedzieć że trzeba było się przebranżowić,kiedyś sklepy w Sobotę były do 14 otwarte i Niedzielę wszystkie wolne a teraz proszę polepszyło się ludziom i jeszcze zachciewa się Niedziel ,my kobiety i coraz więcej mężczyzn którzy pracują w sklepach potrzebujemy odpoczynku i regeneracji ,nie zdajecie sobie sprawy ile ton musimy przerzucać przez swoje ręce,a jak się będą sypać L4 ciekawe kto będzie pracował,nam nikt zdrowia nie wróci ani go nie kupimy ,tyle.
Xxx
miesiąc temu
Głupota pracuję w handlu i jak widzę trzy razy na zmianie te same twarze to mam ochotę podejść i zapytać się czy nudzą się w domu. A te panie pracujące w urzędach na zakupach w godzinach pracy nie rozumiem. Od momentu kiedy zostały zamknięte sklepy w niedzielę obroty poszły w górę, godziny otwarcia wydłużone dodatkowo zatrudnione osoby i jeszcze mało. Przecież są sklepy internetowe, zamówienia internetowe,sklepy otwarte od świtu do nocy. Jak ktoś chce to może zrobić zakupy po pracy. Osoby pracujące w urzędach, bankach i innych firmach o sztywnych godzinach pracy mogę zakupy zrobić po albo w sobotę. Jest takie stare powiedzenie: koń który dobrze ciągnie wóz to jeszcze go batem. Niedzielę zostawcie dla rodziny,znajomych czas dla siebie A nie spacerki po galerii
czyr
miesiąc temu
co za bzdury przeciesz polskie sklepiki sa otwarte w niedziele moloch nie sa nasze
Szok
miesiąc temu
Toc to bzdura w czasie tej całej pandemia bare, hotele, restauracje pozamykali a ludzie jak durne pierwsze co zapasy jak na wojnę. Zakupy robili i robią po 2 duże wózki, kolejki nie miłosierne a ludzi na kasach brak bo opiekuńcze na 3 mce. I co jeszcze niedzielę handlowe? Toc to paranoja. Wszędzie są zarażenia a co raptownie w sklepach nikt się nie zarazi tym bardziej że ludzie gdzieś mają te maseczki a jak się zwróci takiemu uwagę to śmieje się w twarz. Czy to jest poważne?
Jola
miesiąc temu
Wszystkie powinny być z powrotem handlowe. Co to kasjerzy święte krowy? Mąż w elektrowni pracuje na zmiany 7 dni w tygodniu, ja tak samo jako położna. Cała masa branż pracuje, tylko tym co bez wykształcenia w sklepach na kasie się nie chce, jakby jako jedyni rodziny mieli.
ministrant
miesiąc temu
Wolne niedziele dla księży
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić