Niemcy robią najazd na polskie stacje. Ale się wycwanili!

63

Niemcy ruszają do Polski, a ich celem są stacje benzynowe! Nasi zachodni sąsiedzi spostrzegli, że ceny paliw po działaniach rządu poszły w dół, co jest dla nich szansą na niemałe oszczędności.

Niemcy robią najazd na polskie stacje. Ale się wycwanili!
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Niemcy podłapali sposób na spore oszczędności. Mają na uwadze to, że różnica ceny paliwa na polskich i niemieckich stacjach to już około 58 centów, co w przeliczeniu daje ponad 2,6 zł na litrze.

"Bild" przytacza historie Niemców, którzy masowo przyjeżdżają do Polski i korzystają z obniżonych cen paliw. Spadły one po reakcji rządu - dzięki wprowadzonej tarczy antyinflacyjnej, o czym również możemy przeczytać w niemieckiej prasie.

31-letni Martin zdradził "Bildowi", że przyjechał do Polski, choć miał w baku sporo oleju napędowego. Co prawda dolał tylko trochę paliwa, ale mimo to zaoszczędził blisko 9 euro.

Co za oszczędności Niemców!

Rozmówcy "Bilda" mówią, że w niedzielę paliwo w Dreźnie kosztowało 1,83 euro. W Zgorzelcu za litr trzeba było zapłacić natomiast... tylko 1,25 euro.

Niemcy nie chcą przegapić okazji. 36-letni Norman nie tylko przyjechał do Polski zatankować auto, ale nawet zapełnił kanister. Nabył aż 53 litry benzyny.

Zaoszczędziliśmy aż 30,75 euro - wyznał "Bildowi", co oznacza oszczędność na poziomie 141 złotych!
Zobacz także: Nowe stawki mandatów. Efekty już są
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić