o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KFM
|

Niemieckie śmieci zalewają Polskę. Wrócą tam, skąd przybyły

Materiał powstał w ramach ekologicznej akcji WP naturalnie.
49
Podziel się

Funkcjonariusze natrafili na 110 tys. ton opadów komunalnych, nielegalnie przywiezionych do Polski z Niemiec. I alarmują, że to rosnący problem, bo z roku na rok notuje się coraz większą skalę porzucania nielegalnie śmieci.

Niemieckie śmieci zalewają Polskę. Wrócą tam, skąd przybyły
Funkcjonariusze zidentyfikowali 110 tys. ton nielegalnych odpadów przywiezionych z Niemiec
bELfGdnV

O sprawie donosi "Rzeczpospolita". Lubuscy funkcjonariusze Inspektoratu Ochrony Środowiska wykryli 110 tys. ton nielegalnych odpadów. Tym razem nie zostawiono ich w starej naczepie ze spiłowanymi numerami, lecz rozwieziono po kilkudziesięciu składowiskach.

Jak podaje IOŚ:

bELfGdnX
Odpady te pochodzą z gospodarstw domowych. Ich przywóz do Polski zakłóciłby pozyskanie surowcowych frakcji z odpadów komunalnych wytwarzanych w Polsce.

Urząd poinformował, że dzięki współpracy polskiej i niemieckiej prokuratury, nielegalne odpady wrócą tam, skąd przybyły. Niemniej podkreślił, że problem wwożenia do Polski nielegalnych odpadów narasta.

bELfGdod

Jak pisaliśmy w serwisach Wirtualnej Polski, sprawa ta od lat była legislacyjnie zaniedbywana. Jednak coś zaczęło się dziać. Rząd projektuje przepisy, w myśl których podwoi się kara za nielegalne wyrzucanie śmieci, z 5 do 10 tys. zł. To największa nowela tych przepisów od lat 90.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELfGdoy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(49)
pilne
2 miesiące temu
To i zakaz szkodliwych dodatków do żywności w tym tłuszczy utwardzonych i oleju palmowego to zadania dla premiera, a nie obietnice bez pokrycia
jan
2 miesiące temu
Smieszna kara ! Powinna się zaczynać od 100 tysięcy do 100 milionów !
Kolejna kampa...
2 miesiące temu
ciekaw jak oni to zrealizują po tej nowej kampanii?
bELfGdoz
rocky
2 miesiące temu
Jako ilustracja zdjęcie z greckiego portalu i artykułu o plastikach zaśmiecających morza. To się nazywa "dziennikarstwo".
Kriss
2 miesiące temu
W Szprotawie powstało ogromne składowisko składające się w 80 procentach z niemieckich śmieci, kolejne rośnie w okolicy Rudawicy na terenie gminy Osiecznica sprawa niejednokrotnie zgłaszana i nagłaśniana niestety nikt nie widzi problemu.
Mak
2 miesiące temu
A w niemieckiej tv programy , jak to młodzi przedsiębiorcy "sprzedają" śmieci do Polski,Bułgarii i na Węgry, a to zwykła kłamliwa propaganda.
1111
2 miesiące temu
110 tys ton - policzcie ile to ciężarówek a ktoś pisze że nie zostawiono ich w kontenerze - taki artykuł to żart
Gość
2 miesiące temu
Najpierw Niemieckie śmierci lądują w Polsce a puzniej to Niemcy dyktują nam warunki jak co zrobić pod pretekstem że to przepis Unijny a nasze durnie dalej ta ciemnotę wciskają swoim obywatelom Super
zzz
2 miesiące temu
dlatego niemcy płacą symboliczne kwoty za śmieci a POlacy coraz wiecej
TVN nie sam
2 miesiące temu
Jeżeli nie zgadzasz się z obecną polityką PIS atakującą niezależne od nich media i odebraniem koncesji dla TVN wyślij sms o treści NDP. na numer 73601 (koszt 3,69zl z Vat) Jest to nasz wspólny protest! Pokażmy ilu nas jest ! Wśród osób, które wyślą sms zostanie rozlosowany samochód marki Tesla !
Pyza
2 miesiące temu
Teraz kara finansowa to śmiech,podwyższona do 10 tyś...ŻART
Maly
2 miesiące temu
Granice powini zamknoc a tyry powini sprawdzic kazdy 1
Anna
2 miesiące temu
A kto ich przepuścił przez granicę !!!!!;
bELfGdor
123
2 miesiące temu
Nie ma wolnych komentarzy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić