Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Nie segregujesz śmieci? Rząd szybko cię namierzy

55

Rząd znalazł sposób na tych, którzy nie segregują śmieci. Na worki mają być naklejane specjalne kody. Dzięki nim szybko uda się namierzyć osoby przekraczające przepisy.

Rząd ma nowy pomysł dot. segregacji śmieci
Rząd ma nowy pomysł dot. segregacji śmieci (Pixabay)

Przypomnijmy, że za brak segregacji śmieci grożą kary. Wahają się one w granicach od dwukrotności do czterokrotności stawki podstawowej. Problem w tym, że trudno namierzyć pojedyncze osoby, które nie stosują się do przepisów.

Wobec tego rząd wpadł na pomysł, który ma być lekiem na całe zło. Jak podaje portal gospodarka.dziennik.pl, wprowadzone mają zostać specjalne kody. Polacy będą zobowiązani, by naklejać je na worki ze śmieciami. W ten sposób będzie można zweryfikować, kto segreguje odpady, a kto łamie przepisy.

Wydaje się, że to rozwiązanie sprawi, że ludzie będą mieć większą dyscyplinę. Trudno jednak będzie doprowadzić do tego, że wszyscy zaczną segregować śmieci. Zawsze znajdą się jakieś wyjątki. Uzyskanie idealnego poziomu segregacji odpadów zdaje się być niemożliwe.

Zobacz także: Koronawirus przyspieszył transformację cyfrową w Polsce

Segregacja śmieci. Ministerstwo Klimatu wprowadza korekty

Wspomniany portal podaje również, że podniesione mają zostać stawki za odpady z biurowców, galerii handlowych czy innych instytucji. Szczegóły w tej sprawie mają zostać ogłoszone już niebawem.

Czas pokaże, czy rozwiązania opracowane przez rząd okażą się strzałem w dziesiątkę, czy może jednak znów będzie trzeba je jakoś modyfikować. Na razie trzeba poczekać na konkrety odnoszące się do planowanych zmian.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić