Ujawniono nieznany biznes Billa Gatesa. Jest potentatem

37

Bill Gates kojarzy się przede wszystkim z gigantem informatycznym, jakim jest Microsoft. Tymczasem okazuje się, że ma on również ogromny wpływ na funkcjonowanie... sieci McDonald's.

Ujawniono nieznany biznes Billa Gatesa. Jest potentatem
Ziemniaki od Billa Gatesa (na zdjęciu) trafiają do sieci McDonald's. (Facebook, Bill Gates)

Bill Gates przede wszystkim kojarzony jest z firmą tworzącą system Windows. Jest założycielem Microsoftu i nadal pozostaje największym indywidualnym udziałowcem.

Okazuje się jednak, że Gates nie ograniczył swojej działalności do branży informatycznej. Swego czasu miliarder zainwestował w zakup ziemi w 18 stanach.

Na posiadanej przez niego ziemi uprawiane są ziemniaki, które następnie trafiają do McDonald'sa. To z jego ziemniaków powstają popularne frytki.

Były najbogatszy człowiek świata nie ogranicza się tylko do ziemniaków. Na jego polach uprawia się także m.in. marchew, cebulę, soję i ryż.

Gates posiada 242 000 akry ziemi. Dzięki temu jest on największym prywatnym właścicielem gruntów na potrzeby upraw w USA - wynika z raportu The Land Report autorstwa NBC News, na który powołuje się portal dlahandlu.pl.

Bill Gates od początku pandemii aktywnie włączył się w promocję szczepień. Przez jego aktywność w sieci pojawiło się mnóstwo teorii spiskowych z jego udziałem.

W maju natomiast media obiegła informacja, że Bill i Melinda Gatesowie się rozwodzą. Parę czeka długa dyskusja na temat podziału majątku.

Zobacz także: Zakaz handlu zostanie doprecyzowany. Skończy się otwieranie sklepu na placówkę pocztową
Autor: KRO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić