Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Nigdy tak nie rób. Wiele osób popełnia ten błąd przy tankowaniu

37
Podziel się:

Nie brakuje takich, którzy lubią regularnie tankować za 20 czy 50 złotych. Twierdzą, że to dla nich najkorzystniejsze rozwiązanie. Nie wiedzą jednak, jakie zagrożenia niesie taka praktyka.

Nigdy tak nie rób. Wiele osób popełnia ten błąd przy tankowaniu
Tankowanie auta (Pixabay)

Dlaczego jeżdżenie "na rezerwie" nie jest dobrym pomysłem? Portal autokult.pl zauważa, że można wskazać co najmniej kilka powodów.

Woda skrapla się w baku. Przestrzeń zbiornika wypełnia – zaskoczenie! – powietrze. W wyniku zmian temperatury woda w nim zawarta skrapla się i osadza na ściankach, szczególnie zimą. Woda jest cięższa od benzyny, więc od razu dostaje się do układu paliwowego. Efekt – rozrzedzone paliwo, a po latach szerząca się w układzie rdza - zaznaczono.

Podkreślono też, że to, co wlewasz do baku, smaruje pompę paliwa. Woda odpowiada za niwelowanie właściwości smarnych, a kiedy pompa zassie powietrze, to może ulec zatarciu.

Dlaczego lepiej nie jeździć "na rezerwie"?

Autokult.pl spostrzega ponadto, że na dnie baku osadzają się różne zanieczyszczenia. Im mniej paliwa, tym większe prawdopodobieństwo, że przedostaną się do pompy i ją uszkodzą. Awarii, co gorsze, mogą ulec też wtryskiwacze.

Poza tym coś może wydarzyć się na drodze. Korek lub jakaś awaria są w stanie doprowadzić do tego, że... najzwyczajniej na świecie zabraknie ci paliwa.

Ponadto niektóre auta źle obliczają zasięg. To również może stanowić spory problem. Lepiej, dla świętego spokoju, nie tankować za 20 czy 50 złotych. Przecież notoryczne odwiedzanie stacji pochłania czas i potrafi być irytujące.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(37)
Gghhuui
6 miesięcy temu
Mam 1/2 zbiornika i tankuję za 50 zł to co pajacu uszkodzę
Obutz
6 miesięcy temu
Propaganda i tyle komu nabijanie kasę tankuje tyle na ile mnie stać jestem zwykłym czlowiekiem
J23, 5
6 miesięcy temu
Pierdoły. A jak zatankujsze do pełna, to potem co chwila uzupełniasz, czy jeździsz dopóki paliwo masz? I co z ubywaniem paliwa? Nie ma powietrza, nie ma wody skraplającej się z niego? Co to i czyja propaganda? Lobby paliwowego?
...
6 miesięcy temu
Głupotą jest tankować co drugi dzień za 2 duchy. Na to samo wyjdzie zatankować raz, a do pełna. Wlać i tak trzeba i tak.
Aaa
6 miesięcy temu
Dopiero co małe auta miały sporo w baku, tankując za 50zl… co to za artykuł? Już wystarczy gnębienia i tak poszkodowanych
Henio
6 miesięcy temu
Czy ja będę tankował za 20 zetów czy za 100 zetów to jest różnica w litrach a nie jakaś woda chrzczona to może być na CPN a piszesz takie bajki Brzechwa pisał bajki z sensem a Ty sam sobie odpowiedz hehehe 😁
Czmamba
6 miesięcy temu
Czy autor tych wypocin ma mózg ? Widzę, że nie. Jezeli ktosntankuje co dwa dni za 20 zł. to nie znaczy, że jeździ na rezerwie. Przecież można mieć 3/4 zbiornika paliwa i tylko dolewać więc jaki tu błąd ? Błąd to jest taki, że ktoś piszencos , publikuje a nie pomyśli wcześniej!!!!
Yano
6 miesięcy temu
No czysty geniusz.
Gienek
6 miesięcy temu
Już nie mogę się doczekać jak zaczniecie pisać o bestii ze wschodu Armagedonie kataklizmie i rekordach temperatur
Wiesiek
6 miesięcy temu
Wczoraj czytałem na WRC że do pełna też nie tankować Za mało źle do pełna jeszcze gorzej Przed zimą co roku te same problemy opisujecie pytam się po co?
Basar
6 miesięcy temu
A wy naiwniaki myślicie że na Orlenie czy na Shellu paliwa przywożą osobnymi cysternami kolejowymi ???🤣🤣 Paliwa przyjeżdżają jednym transportem kolejowym i składowane są w magazynach paliw w potężnych zbiornikach a pod te zbiorniki przyjeżdżają cysterny samochodowe z Orlenu CircleK Lotos Shell itp itd!!! Janusze biznesu🤣🤣
lol24
6 miesięcy temu
Włączcie AdGuard to nie będą was nabierać na takie pierdoły żeby reklamy się pojawiały. U mnie to bez znaczenia, dziś podczas tankowania wyszło że zrobiłem 160km na 44l 98ki. Amen.
George
6 miesięcy temu
1.A niby czym innym jak nie powietrze wypełnienia się przestrzeń w zbiorniku po spalonym paliwie - gazem obojętnym? 2. Do pełna czy za 20 dychy rurka w zbiorniku jest a dnie jak będzie woda czy co gorsza jakiś syf to go pociągnie.
Zdzisław stat...
6 miesięcy temu
Teraz baki benzyny w autach są z tworzywa sztucznego chłopaczku, w tym większość posiada układy odprowadzania o2, natto elektryczne są coraz bardziej na topie, w którym świecie ty żyjesz?.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić