Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 

Niższe rachunki za gaz. Nowe taryfy od 1 lipca

2

Od 1 lipca zapłacimy niższe rachunki za gaz. Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nowe taryfy Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

Niższe rachunki za gaz. Nowe taryfy od 1 lipca
Niższe rachunki za gaz od lipca (pixabay.com)

Niższe rachunki za gaz zaczną się w lipcu. Od 1 lipca obowiązywać będą nowe taryfy, które zatwierdził Urząd Regulacji Energetyki.

Niższe rachunki za gaz. Ile zapłacimy?

Najmniejszą różnicę odczują osoby, które używają gazu do kuchenek. W ich sytuacji obniżka wyniesie niecałe 5 procent. To oznacza, że kwota rachunku spadnie średnio o złotówkę.

Na większą obniżkę mogą liczyć gospodarstwa domowe ogrzewające wodę gazem. W tym przypadku taryfa zmniejszy się o ponad 6,5 proc. Rachunek takich osób zmniejszy się średnio o 6,5 zł.

Największą różnicę odczują ludzie ogrzewający z pomocą gazu cały dom. Ich obniżka wyniesie ponad 7 procent, co oznacza miesięczne oszczędności na poziomie średnio 20 zł - informuje money.pl.

Z czego wynika ta obniżka? To efekt kilku czynników, a jednym z nich była wygrana w marcu sporu PGNiG z Gazpromem przed Sądem Arbitrażowym w Sztokholmie. Polskie przedsiębiorstwo uzyskało od Rosjan zwrot nadwyżki za gaz z lat 2014-2020.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Wirusolog: Jesli za dużo osób rozchoruje się jednocześnie, to tym osobom nie bedzie można pomóc
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić