Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
|
aktualizacja

Nowa droga aż do granicy. GDDKiA ogłasza przetarg

7
Podziel się:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szykuje się do budowy trasy S17, która połączy Polskę z Ukrainą. Inwestycję podzielono na trzy odcinki. Całość liczyć będzie niespełna 50 kilometrów.

Nowa droga aż do granicy. GDDKiA ogłasza przetarg
Nowa droga aż do granicy. GDDKiA ogłosiła przetarg (Materiały prasowe, GDDKiA)

Jak poinformował lubelski oddział GDDKiA, ogłoszono przetarg na zaprojektowanie i budowę niespełna 50-kilometrowej drogi ekspresowej S17. Inwestycja została podzielona na trzy odcinki: Zamość Wschód - Zamość Południe, Zamość Południe - Tomaszów Lubelski i Tomaszów Lubelski - Hrebenne. Tym samym umożliwi ona dojazdy do granicy polsko-ukraińskiej.

Z informacji GDDKiA wynika, że w ramach trasy S17 wybudowane zostaną dwujezdniowa droga ekspresowa (dwa pasy ruchu w obu kierunkach z pasami awaryjnymi), obiekty inżynierskie i drogi do obsługi ruchu lokalnego.

Nowa droga aż do granicy. GDDKiA ogłosiła przetarg

"Przebudowane i rozbudowane zostaną kolidujące drogi poprzeczne, a także infrastruktura techniczna oraz cieki i urządzenia melioracyjne. Podpisanie umów z wykonawcami planowane jest w przyszłym roku" - czytamy w komunikacie GDDKiA.
Zobacz także: Zagłosował za "lex TVN". Kukiz tłumaczy

Pierwszy odcinek S17 od węzła Zamość Wschód do Zamość Południe będzie liczył ok.12,5 km. Planowana droga ma mieć swój początek na przecięciu z drogą krajową nr 74 w okolicach miejscowości Jarosławiec. Następnie trasa wytyczona będzie na wschód od obecnej drogi krajowej nr 17 i ominie Barachaczów oraz Łabunie i zakończy się węzłem Zamość Południe w okolicach Wólki Łabuńskiej.

Drugi odcinek S17 ma liczyć ok. 18,5 km. Przebiegać będzie od węzła Zamość Południe i zakończy się przed obwodnicą Tomaszowa Lubelskiego w pobliżu Dąbrowy Tomaszowskiej.

Trzeci odcinek S17 ma liczyć ok. 17,5 km i swój początek będzie miał za węzłem Tomaszów Lubelski Południe, omijając Lubyczę Królewską, a następnie przebiegać będzie wzdłuż istniejącej DK17 do już istniejącej obwodnicy Hrebennego. Dalej mamy już przejście graniczne polsko-ukraińskie.

Z informacji GDDKiA wynika, że od początku roku ogłosiła ona już przetargi na realizację 27 odcinków S17 o łącznej długości ok. 335 km.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(7)
zed
8 miesięcy temu
Po co na wschodzie takie drogi??? Już teraz nikt tam nie jeździ. Ekspresówki są tam puste. A na zachodzie A-4 czy DK 8 do Czech zakorkowana. Budujcie tam gdzie jest duży ruch i ludzie mieszkają.
Doradca
8 miesięcy temu
Sławek N. jak będzie skazany na 10 lat więzienia to dać kilof w łapę (zamiast łapówy) i niech buduje drogę do Ukrainy.
Wyborca
8 miesięcy temu
Brawo! BUDOWAĆ! BUDOWAĆ! BUDOWAĆ!
ARS
8 miesięcy temu
Sto razy bardziej jest potrzebny odcinek S12 od Puław do Piotrkowa Tryb.,inaczej cały transport, który będzie szedł ta nową, luksusową drogą od przyjść z Ukr albo pójdzie na S17 zagęszczając ruch w okolicy Wa-wy, albo będzie się częściowo "kisił" na wąskiej DK 12 od granicy woj lubel i mazow do Piotrkowa Tryb.
Teraz
8 miesięcy temu
I tu wydatnie zobaczymy jak Pis buduje za nasze bo grosza nie dostaną. Za nasze rozumiem z własnych środków a nie sekta pożyczy 250 mln na 50 km drogi. Wow
Artur archite...
8 miesięcy temu
Dlaczego nie piszecie ile % drogi jest budowane ze środków unijnych jak np VIA karpatia 80% z programu "łącząc Europę".pozniej krzywa morda Pinokio kłamie że to tylko PiS buduje.
Zgorzelec2.0
8 miesięcy temu
Ja bym tam zrobił drogę w tunelu bo gdyby doszło do W to wysadzamy tunel i nikt nie wjedzie!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić