Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Nowe dane GUS dot. bezrobocia w Polsce. Zaskakująca informacja

80
Podziel się:

Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał najnowsze dane dotyczące bezrobocia w Polsce. Okazało się, że doszło do spadku w tym zakresie. Tak dobrego rezultatu nie było od lutego 2020 roku!

Nowe dane GUS dot. bezrobocia w Polsce. Zaskakująca informacja
Bezrobocie w Polsce spadło (Pixabay)

Niejednokrotnie było tak, że pod koniec roku bezrobocie w Polsce sezonowo rosło. Tym razem natomiast w listopadzie pozostaliśmy przy trendzie spadkowym.

Najnowsze dane GUS pokazują, że stopa bezrobocia wyniosła 5,4 proc. W październiku mieliśmy natomiast 5,5 proc.

Ile osób bezrobotnych figuruje w rejestrach urzędów pracy? "Na koniec listopada było ich w sumie 898,8 tys. W porównaniu z październikiem ta liczba zmniejszyła się o 12,1 tys. Jest też dużo lepiej niż rok temu, gdy bez pracy było 1 mln 25,7 tys. ludzi" - podaje money.pl.

Pandemia przestała rozdawać karty

Wydaje się, że rynek pracy stał się odporny na czwartą falę koronawirusa. Nie jest już tak źle, jak w ubiegłym roku, gdy COVID-19 pozbawił zatrudnienia wielu Polaków.

Listopad jest pierwszym miesiącem od wybuchu pandemii, gdy udało się zejść z bezrobociem poniżej statystyk sprzed koronawirusa. W lutym i styczniu 2020 wynosiło 5,5 proc - spostrzega money.pl.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(80)
M-B
5 miesięcy temu
Po co rejestrować się w UP i tak nie mają ofert pracy. Składki zdrowotne, to nie wszystko dla bezrobotnego. Biura pracy są zbędne, a co do wskaźnika bezrobocia ukrytego to 30% w naszym kraju. Tylko rzetelna i uczciwa ewidencja poprzez oferty pracy na miarę kwalifikacji, wtedy ocenić ile było bezrobotnych.
Goliath
5 miesięcy temu
Odesłać Ukraińców do Ojczyzny to bezrobocie nam spadnie a pensje wzrosną. Zdusić Lewiatana...
Podatnik
5 miesięcy temu
Czarne bezrobocie jest bardzo duże. Świadczy o tym udział wielu ludzi w socjalu. Kolejne rodzinne patologie. Bo to jest lepsze kasa sama przychodzi, bez kontroli
Josie
5 miesięcy temu
Przecież to jest rządowa propaganda, to jak można wierzyć że bezrobocie spadło? może i spadło bo dużo ludzi nie szuka pracy i się nie rejestruje tylko odsiaduje różne wyroki.
Jendrula
5 miesięcy temu
Codziennie umiera ponad 500 osób to i bezrobocie spada
Tomasz H. z G...
5 miesięcy temu
Poczytać o krzywej Phillipsa wtedy aktualny spadek bezrobocia nikogo nie będzie dziwił.
Dziad
5 miesięcy temu
Tylko mówią bezrobotnym, żeby się wykreślili z ewidencji i przed miesiącem znowu zarejestrowali to ubezpieczenia zdrowotnego nie stracą. A będzie to dobrze wyglądać. Zakłamanie gorsze niż w komunie, prawdziwe bezrobocie ukryte.
Jerzy Przyk
5 miesięcy temu
...hmm... nie tylko koń by się uśmiał z tej "rewelacyjnej wiadomości", przeznaczonej dla niedouczonych gimbusów. Oczywista prawda jest natomiast taka, że pokolenia wyżu demograficznego - czyli urodzonych w latach 1954 - 1956 ODCHODZĄ NA EMERYTURY. Stąd wielu, wielu z nich - zarejestrowanych uprzednio w tak zwanych, polskich "urzędach pracy" jako bezrobotni-poszukujący pracy, zostaje automatycznie wyrejestrowanych z dniem osiągnięcia wieku emerytalnego. Oto cały, tak zwany "cud statystyczny". Ot, i wszystko...
prawda
5 miesięcy temu
Propaganda sukcesu jak za Lenina
Lolek
5 miesięcy temu
Co z tego, że statystyki mówią o niskim bezrobociu. Wielu się wcale nie zgłasza bo robią na czarno i nie mają czasu co chwilę meldować się w urzędzie. po drugie, to po roku i tak są wykreślani z rejestru. Najważniejsze jest jednak to, że w Polsce jest najniższa w Europie aktywność zawodowa na 1 tys. ludności.
OLKA
5 miesięcy temu
bezrobocie w Polsce a nie doliczyli tych co uciekli z Polski a to 5 milionow ludzi
ktos
5 miesięcy temu
Tak dobry rezultat, to naturalne zejście z rynku pracy największego wyżu demograficznego z lat 50-tych, a wchodzenie największego niżu od lat 90-tych...ale propagandziści tego nie napiszą
jan
5 miesięcy temu
a kto to znów LICZY ?
Ekperyment
5 miesięcy temu
ludzie stali sie odporni na biznes COVIDOWY, no jednak sa jeszcze tacy ktorym odbija ze strachu
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić